Orai Vilniuje
Antradienis 2017.03.28
Grd 30, 2016 14:58

Festivalis ,,KITOKS'' kvies išlaisvinti vaizduotę


Sausio 12–17 dienomis „Menų spaustuvė“ taps erdve skirta vaikams, jų tėvams ir mokytojams bei visiems, norintiems pamatyti KITOKĮ teatrą vaikams ir jaunimui. Šių metų festivalio šūkis – „Įsivaizduoti paprasta!“, tad ir spektakliai lavins jaunųjų žiūrovų vaizduotę ir įkvėps ja pasinaudojus išvysti dar daugiau spektaklių magijos. Per šešias festivalio dienas trupės iš Belgijos, Norvegijos ir Ispanijos parodys penkis spektaklius, o lektoriai iš Lenkijos ves seminarą pedagogams apie Forumo teatro edukacines galimybes.

„Jau septintus metus festivalis KITOKS lieka ištikimas savo idėjai, todėl šiemet, kaip ir kiekvienais metais, pristato labai skirtingų žanrų spektaklius įvairaus amžiaus, mąstyti linkusiems, kūrybingiems vaikams ir jaunimui. Būtent tokį žiūrovą festivalis KITOKS ugdo jau ne vienerius metus“, – nuosekliu festivalio dėmesiu žiūrovui džiaugiasi jo koordinatorė Jolita Balandytė, – „Kaip ir ankstesniais metais šio festivalio spektakliai interaktyvūs, pristatomi neįprastai įrengtose erdvėse, pasižymintis vaizdingumu ir skatinantys vaizduotę. Taip pat, kaip visada, stengiamės naikinti tą vadinamąją „ketvirtą sieną“, skiriančią žiūrovą nuo scenos: kviečiame žiūrovus prisiliesti prie dekoracijų, pabendrauti su aktoriais ir patiems tapti spektaklio dalimi”. 

Festivalį pradės Belgijos lėlių teatras „TOF Theater“ su spektakliu-dirbtuvėmis „Dirbtuvėse“. Daugiau nei trisdešimties metų kūrybinę patirtį turintis teatras į lėlių teatro meną žvelgia kiek kitaip: toldami nuo tradicinio lėlių valdymo, jie paprastai tamsoje liekančius lėlininkus perkelia į šviesą ir žiūrovui atskleidžia kaip lėlės valdomos, gaminamos ir prisijaukinamos. Sausio 12 dieną vyksiantis pasirodymas „Dirbtuvėse“ susidės iš dviejų dalių: spektaklio ir valandos kūrybinių lėlių dirbtuvių su autoriais.

Penktadienis bus skirtas jaunimui – į elektroninės muzikos ir šokio instaliacijų šou „Triukšmo kontrolė“ kvies norvegai „Dansearena nord“. Šiaurės Norvegijoje įsikūrusio šokio centro menininkai „Menų spaustuvės“ juodojoje salėje pusvalandžiui leis pasinerti į garso, šviesos ir penkių skirtingų šokių stilių erdvę. Žiūrovai čia ne sėdės, o mėgausis nuolat besikeičiančių garsų paveikslų atmosfera, galės laisvai judėti ir prisijungti prie džiazo-baleto, breiko, modernaus ir šiuolaikinio šokio šokėjų.

Mažiausiems žiūrovams šių metų festivalyje dedikuotas visas savaitgalis. Sausio 14 ir 15 dienomis net po šešis kartus per dieną ispanų trupės „LASALA“ aktoriai su vaikais dūks interaktyviuose spektakliuose „Nemiegantis naktis“. Sensorinių iliustracijų projekcijų, muzikinių ritmų ir spalvų pagalba 2 – 4 metų žiūrovai taps pilnaverčiais teatrinio veiksmo dalyviais. Apsirengę specialiais baltais drabužiais, šiame žaidime mažieji šoks ir judės sekdami judančias ir nuolat besikeičiančias projekcijas.

Sausio 16 dieną vaizduotės prireiks tam, kad pakiltum į orą, nes pašėlę ispanai „Farrés brothers i cia“ surengs magišką kelionę „Tripula“. Pasakišką atmosferą kurs svarbiausiu scenografijos elementu tapęs oro balionas, kurio viduje tilps ir aktoriai ir visi žiūrovai. Spektaklio kūrėjai, naujam gyvenimui prikėlę tikrus, nebenaudojamus karšto oro balionus ir sukūrę naują būdą patirti teatrą, kvies keliauti kartu ir atrasti iki šiol niekam nežinomas vietas.

Kita dieną po kelionės į dangų su ispanais, norvegai „Peter Baden Productions“ kvies kilti dar aukščiau – į paslaptingąjį kosmosą. Sausio 17 dieną šiemetį  festivalį uždarys koncertas-spektaklis „Ritmai iš kosmoso“. Spektaklis visai šeima perkels į šalį, kurioje muzikos ritmai yra uždrausti, o žmonėms neleidžiama šokti ir kvailioti. Vizualiniame teatro žaidime, pilname įspūdingų kosmoso projekcijų, visos keistų šalių taisyklės bus sulaužytos, įsigalės iš kėdžių keliantys ritmai ir improvizacijos, o spektakliui pasibaigus, žiūrovai turės galimybę susipažinti su kūrėjais ir jų spektaklyje naudojama technika.

Viso festivalio metu aktyviai darbuosis Jaunieji kritikai. Jaunųjų kritikų projektas – pirmą kartą įgyvendinamas sumanymas: visuose spektakliuose lankysis moksleiviai, kurie kalbėsis su aktoriais ir kūrėjais, ims interviu iš žiūrovų ir aptars savo patirtis grupėse. Nesumeluotų vaikų įžvalgų klausysis teatro vaikams kūrėjai ir pedagogai -  taip bandydami  geriau pažinti tikrąjį vaiko santykį su teatru ir suprasti kaip teatrą mato įvairaus amžiaus vaikai.

2017-ųjų festivalyje tinkamą spektaklį išsirinks įvairiausio amžiaus žiūrovai: nuo neseniai pradėjusių vaikščioti iki pilnamečių, o  „Menų spaustuvės“ foje savaitei virs puikiausia erdve žaisti, bėgioti ir kvailioti. Bilietus platina „Tiketa“.

Nuotr. OrganizatoriųGrįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Renginiai

Visos naujienos

Jau šį savaitgalį, balandžio 1-2 dienomis, Kauno „Žalgirio” arenoje vyks didžiausia ir populiariausia mados mugė „Fashion bazaar“, kuri pakvies pasitikti pavasarį stilingai atnaujinat savo spintą šiltajam sezonui.

Iki įspūdingiausio šių metų šou K95, skirto atšvęsti Lietuvos krepšinio 95-erių metų jubiliejų liko mėnuo. Jau balandžio 23 dieną Kauno Žalgirio arenoje vyksiančiam įspūdingam renginiui, kurį translius TV3 televizija, muzikines staigmenas rengia Lietuvos scenos karalienė Džordana Butkutė, tą...

Penktą kartą organizuojamas muzikos festivalis „Granatos Live“, rugpjūčio 4–6 d. vyksiantis Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse, skelbia pirmuosius lietuviškus atlikėjus. Festivalyje koncertuos dvi garsiausios Lietuvos muzikos scenos žvaigždės – Marijonas Mikutavičius ir...

reklama

reklama