Orai Vilniuje
Pirmadienis 2017.10.23
Sau 06, 2017 14:06

Sausio mėnesio pramogos sostinėje: teatrai, parodos, koncertai ir šou


Vos praūžus šventiniam šurmuliui pramogauti ir vėl norisi. Renginių organizatoriai tam tikrai pasiruošę. Pirmąjį naujų metų mėnesį Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti tarptautiniuose festivaliuose, naujose parodose, koncertuose ir dirbtuvėse. LTlife.lt specialiai skaitytojams paruošė sausio mėnesio renginių TOP 10.

TRIJŲ KARALIŲ EISENA

Vilniaus senamiesčio teatras jau 17 metų Vilniuje kiekvieną sausio 6 dieną organizuoja Trijų karalių eitynes nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės. Eisena – tai originalus vaidinimas, kuris vyksta ne statiškoje scenoje, o žaismingai keliaujant senamiesčio gatvėmis į Katedros aikštę. Trys karaliai su svita keliaujantys Vilniaus gatvėmis – tradicinis reginys, sulaukiantis dėmesio bet kokiu oru, kuris tuo laikotarpiu taip pat tradiciškai nelepina: tai stingdantis šaltis, tai lietus.

Karališka procesija – trijų metrų aukščio karūnuotos figūros: Kasparas, Merkelis, Baltazaras bei juos lydintys Biblijinio epizodo veikėjai: Archangelas su angeliukais, pora piemenų su karvėmis ir lydintys asmenys. Eisenos metu Karaliai miestui linki derlingų, sėkmingų metų.

ŠVENTĖ VISAI ŠEIMAI „LIK SVEIKA, KALĖDŲ EGLUTE“

2017 m. sausio 6 d. 18.00 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje prasidės baigiamasis Vilniaus miesto projekto „Kalėdos sostinėje“ renginys „Lik sveika, Kalėdų eglute“.

Mažųjų pamėgti personažai Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas kviečia visus vaikus ir jų tėvelius kartu atsisveikinti su Kalėdų eglute iki kitų metų. Šventės metu padėsime Kalėdų eglutei nusivilkti puošnų savo rūbą, dalinsimės žiemiškais įspūdžiais ir Kalėdiniais stebuklais. Žiema ir šiluma taps pagrindiniu šventės akcentu. Galvojate, kad neįmanoma? Atvykite į šventę ir įsitikinkite, kad neįmanomų dalykų nebūna! Pačius aktyviausius Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas apdovanos Kakės Makės knygelėmis, kuriose surašytos smagiausios jų istorijos.

Vilniaus mokytojų namų kiemo vartai bus plačiai atverti jau nuo 17.30 val. Kakės Makės laukti bei įvairias greitumo, miklumo, vikrumo estafetes padės įveikti jos pagalbininkai. Bus tęsiama jau gyva legenda tapusi iniciatyva burti „Vilniaus gerų vaikų bendruomenę“: visiems atėjusiems palydėti eglučių bei įveikusiems įvairias užduotis bus iškilmingai išduodami gerų vaikų pažymėjimai. Sušalti neleis karšta „Nesquik“ kakava.

Kai darbas ir linksmybės eis į pabaigą, į kiemelį užsuks Trys karaliai, kurie laimins visus ir linkės sėkmingų metų. Pokšint fejerverkams sunkvežimis pajudės miško link, išveždamas nupuoštas eglutes.

„ATEIK PASIGROŽĖTI VISŲ MŪSŲ ATEITIMI“ 

Sielotyros ir filosofijos fondas „Silentium“ kviečia į renginį „ATEIK PASIGROŽĖTI VISŲ MŪSŲ ATEITIMI”, kuris vyks 2017 m. sausio 6 d. 17 val., Vilniaus Universiteto planetariume (vieninteliame Baltijos šalyse), Žvaigždžių salėje (Konstitucijos pr. 12A, Vilnius).

Kūrybinėje laboratorijoje-kupole atsivers nuostabūs dalykai:

– paroda „EMELEA“ (FUTURISTINIŲ MIESTŲ VIZIJOS)

– dokumentinis filmas „ATEITIES MUZIKOS INSTRUMENTAI“

– šviesą skleidžiantys, ateities žaislai

– paskaita „ATEITIES PROFESIJOS“

– paskaita „LEONARDO DA VINČI IŠRADIMAI“

– koncertas „VIDYADHARŲ KELIONĖS VIMANOMIS – SFERŲ MUZIKA“

 Koncertuos Virginija Survilaitė ir Vytenis Gurstis.

PERPLEX

Spektaklį „Perplex“ pagal vokiečių dramaturgo Mariuso von Mayenburgo to paties pavadinimo pjesę pristato sostinėje debiutuojanti režisierė Monika Klimaitė. 26-erių M. Klimaitė teatro režisūros mokėsi Klaipėdos universitete. Studijų metais pagal mainų programą ji iškeliavo mokytis į Plymutą, vėliau Londono universitete baigė teatro magistro studijas.  2015 m. M. Klimaitė stažavosi pasaulinėje režisierių laboratorijoje Linkolno teatro centre, Niujorke, kur turėjo unikalią galimybę dirbti su Brodvėjaus aktoriais. Į Lietuvą grįžusi jaunoji menininkė laimėjo pirmą vietą Juozo Miltinio dramos teatro organizuotame „Jaunųjų režisierių konkurse“. Šiame teatre ji sukūrė neseniai „Tylos!“ festivalyje pristatytą spektaklį pagal M. Ravenhilo pjesę „Baseinas (be vandens)“.

Spektaklis Jaunimo teatre – tai jau penktas profesionalus M. Klimaitės darbas Lietuvoje. Žiūrovai, nusprendę ateiti į premjerą, yra raginami pamiršti bet kokį išankstinį žinojimą apie tai, kas teatre yra siužetas, charakteriai, pasakojimo laikas ir erdvė. Spektaklyje veiksmo logika keisis dažniau už pavasarinį Lietuvos orą. Kaip teigia kūrybinė grupė, reikėtų nusiteikti savitiems asociatyvaus mąstymo žaidimams, kuriuose netrūks farso elementų, kylančių iš gana paradoksalių situacijų. Dėl to ir pavadinimas toks neįprastas lietuviškai publikai – „Perplex“ (liet. „Sutrikę“, iš vokiečių kalbos pjesę vertė Jūratė Pieslytė), kad iš anksto sutrikdytų žiūrovą.

BURTAI – KERAI – APŽAVAI

Visus gerus žmones kviečiame į paprastą ir kartu ypatingą, niekad neužmirštamą ir kartu lengvai praeinantį, trumpą, bet labai svarbų, tikros meilės, magijos ir grožio kupiną, knygos skaitymą, kuriame skambės puikaus rašytojo ir piešėjo Džeimso Terberio knygos „Baltoji stirna“ ištraukos su muzikiniais interliudais.

Visa tai – į stebuklinio žiemos švenčių laikmečio temą.

Vaikai gali ateiti į šį renginį, bet tik tie, kurie jau moka tyliai ir pagarbiai stebėti teatrinį sceninį vyksmą.

Milda Arčikauskaitė – balsas.
Agnė Doveikaitė – smuikas.

Dalyvauja Laisvo Balso Ansamblis – Milda, Aurika, Asta, Ieva.

Knygą „Baltoji stirna“ iš anglų kalbos vertė Virgilijus Čepaitis.

Renginys vyks Vilniaus Dailės Akademijos Gotikinėje salėje (Maironio g. 6, Vilnius).

ŠIUOLAIKINIO LINDYHOPO SPEKTAKLIS „PARTNERS“ | PREMJERA!

Nuotaikingas lindyhopas, staiga atsidūręs naujoje, šiuolaikinio šokio šviesoje, jam neįprastoje muzikoje ir penkių jaunų šio šokio entuziastų rankose tapo šiuolaikinio lindyhopo spektakliu „Partners“

Anot autorių, tai pasakojimas apie partnerystę plačiąja prasme: ką reiškia būti partneriu, su kokiais sunkumais susiduriame būdami partnerystėje su kitu žmogumi ir kodėl ieškome tobulo partnerio. Neišvengiamai priklausydami tam tikrai socialinei grupei, esame apsupti aplinkinių, bandome užmegzti ryšius su kitais, tačiau atskirų žmonių santykiai bei kylantys konfliktai dažnai paliečia visą grupę.

„Partners“ gimė iš asmeninių kūrėjų patirčių, ieškant sąsajų tarp to, kas vyksta šokio ir kasdieninio gyvenimo partnerystėse, bandant suprasti, kaip galime kurti ir išlaikyti santykius su kitais.

„Mes visi su skirtingomis šokių patirtimis atėjom ir susitikom lindyhope, šis šokis mums yra be galo artimas, tačiau kurdami darbą „Partners“, norėjome parodyti, kad šis šokis nėra vienpusiškas, jog juo galime kalbėti ne tik apie linksmus, bet ir apie skaudžius dalykus. Norime išeiti iš retro, vintažinės kultūros rėmų, net kiek nutolti nuo svingo muzikos ir priartėti prie grynos formos, istorijos pasakojimo judesiu. Šią formą kūrėmė derindami kitokią muziką, tylą ir judesį bei šiuolaikinio šokio idėjas“ – apie spektaklio gimimą kalba viena jo autorių ir atlikėjų Elzė Višnevskytė.

SAULĖS KLIOŠAS. MINIMAL ELECTRO/COUNTRY SEKSTETAS

2000-aisiais susibūrusios grupės Saulės kliošo vardas asocijuojasi su geru kūrybiniu skoniu, muzikine kultūra, aukšta atlikimo kokybe ir gera nuotaika. Prieš 15 metų susibėgęs bendraminčių būrys pradėjo eksperimentuoti su jazz, funk, disco, R&B ir hiphop muzikos stiliais. Keitėsi metai, grupės nariai, tačiau skambesys ir eksperimentai žavi klausytojus iki šiol.

Grupė susilaukė pripažinimo įvairaus amžiaus gerbėjų tarpe ir išlieka aktuali ir viena populiariausių gyvai grojančių, aktyviai koncertuojančių grupių Lietuvoje ir užsienyje. Subūrę gausų gerbėjų ratą ir pelnę klausytojų simpatijas atlikėjai nenukrypsta nuo pirminio ir pagrindinio grupės tikslo – smagiai praleisti laiką kartu su klausytojais bei, drauge su gyvai grojančiais Lietuvos kolektyvais, propaguoti gyvai atliekamą, nuotaikingą, lavinančią muziką.

SEKLUS, GREITAS IR DAR NEĮVARDINTAS. JCDECAUX PREMIJA

Parodos pavadinimas nurodo į situaciją, kai mėginame staiga įvardinti kokį nors reiškinį ar daiktą, kurį patys ne iškart atpažįstame. Tuomet į pagalbą pasitelkiame pirmas į galvą šovusias jo savybes, nurodydami ne daikto vardą, ne kas jis yra, tačiau spontaniškai, tarsi kokiu pleištu užkimšdami netikėtai dėl žodžių stygiaus atsivėrusias kalbos spragas.

Ši paroda yra naujų patyrimų laukas ir dėl to ji susiduria su savo pačios identiteto paieškos problema. Šiuolaikinio meno centrui tai yra pirmasis tokio pobūdžio bendradarbiavimas su privačia įmone. Daugeliui parodos menininkų – pirmasis tokio tipo bendradarbiavimas su Šiuolaikinio meno centru. Kuratoriams – pirmasis susidūrimas su prizinės parodos žanru.

Kita vertus, dauguma parodoje eksponuojamų kūrinių vienokia ar kitokia forma egzistavo jau seniau. Jie buvo matyti Vilniaus dailės akademijos auditorijose, kompiuterio ekranuose ar prieš tai vykusiose parodose. Tačiau, kai menininkai buvo pakviesti atsispiriant nuo šių darbų sukurti naujus kūrinius, kurie gyvai reaguotų į eksponavimo aplinką – ŠMC pastato ir Šiaurinės salės istoriją bei jos paliktus ženklus, kūriniai įgavo naujus reikšminius elementus, skleisdamiesi dažnai netikėtomis trajektorijomis.

ALEKSANDRO VASILJEVO KOLEKCIJOS PARODA „PRIJAUKINTA GAMTA. XVIII–XXI A.”

Paroda „Prijaukinta gamta“ – tai jau aštuntas Lietuvos dailės muziejaus ir Aleksandro Vasiljevo fondo organizuojamas projektas. Ši paroda skirta amžinajai gamtos ir mados simbiozei, jos apraiškoms per pastaruosius tris šimtmečius – nuo XVIII a. iki šių dienų.

Žmogus visais laikais stengėsi pakeisti ir prisijaukinti gamtą, jos užvaldymą suvokdamas kaip vieną iš savo galios, viešpatavimo įrodymų. Tačiau sykiu gamta visuomet buvo ir neišsenkantis dailininkų, muzikantų, poetų, architektų ir drabužių kūrėjų įkvėpimo šaltinis. Turtingas ir nuolat kintantis gyvosios gamtos pasaulis kaskart pažeria nuostabių idėjų, kaip mus supančią aplinką padaryti gražesnę, harmoningesnę ir patogesnę, kaip išryškinti savo išskirtinumą, pabrėžti individualybę. Vanduo, vandenynų gelmės, miškai, pievos, gėlės, gyvūnai, paukščiai ir vabzdžiai – tai puikūs neįprastų spalvų derinių, naujų formų, grakščių siluetų, įmantrių ornamentų pavyzdžiai, teikiantys peno mūsų vaizduotei.

Remiantis kolekcijos savininko ir parodos kuratoriaus koncepcija, eksponatai sugrupuoti ne chronologiškai, o pagal temas – miškas, sodas, jūra, vandenynas, džiunglės, savana, egzotika. Kiekvienos teminės grupės drabužiai ir aksesuarai (skrybėlaitės, rankinės, avalynė, bižuterija, kailiai, odos ir zomšos gaminiai) atspindi savitą ryšį su gamta. Tarkim, ryškiaspalvės džiunglės ir jos gyventojai – pitonai, papūgos, panteros, rojaus paukščiai; pastelinė savana ir jos įspūdinga fauna – drambliai, zebrai, liūtai. Smėliniai atspalviai, gintaras ir kriauklės primena paplūdimį, o neaprėpiamas povandeninis pasaulis masina žuvų, vėžlių, jūros žvaigždžių, koralų ir perlų įvairove.

Parodoje taip pat atskleidžiama, kokią įtaką originalioms mados idėjoms padarė parkų ir sodų kultūra: medžių šešėliai, spalvingi gėlynai, drugeliai ir paukščiai giesmininkai. Nuostabiuose margintuose fabrikiniuose audiniuose ir garsių drabužių dizainerių dirbiniuose galima išvysti ne tik gėlių, uogų, bet ir daržovių – salotų, kopūstų, svogūnų, morkų – motyvų.

Parengė: Austėja Matusaitė

 

 

 

 

 

 Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Renginiai

Visos naujienos

Karšti, laukiniai, „Crazy Coyotes“ vakarėliai yra tikrų tikriausia legenda. Visi žinome, jog tai reiškia, kad vakarėlio metu gražiausios merginos šoka ant stalų, dainuoja ir nevaldomai linksminasi. Tačiau ar žinote kur tai prasidėjo? Kas sugalvojo tokius vakarėlius? 

Ar klausantis skirtingos muzikos kūną „užlieja“ skirtingi jausmai? Be abejonės taip. Juk mamos dainuojama lopšinė kūdikiui daro stebuklus, vaikelis nurimsta ir užmiega. Muzika ramina, muzika gydo, muzika įkvepia. Jau seniai žinoma, jog muzika turi didžiulę įtaką žmogaus elgesiui ir raidai. 

Gražiausių žiemos švenčių muzikinė dovana į Vilnių atvyksta iš miuziklų meka vadinamo Brodvėjaus. Gruodžio 12 d. „Compensa” koncertų salėje žymūs Brodvėjaus atlikėjai ir gražiausios miuziklų melodijos – ypatingame pasirodyme „Christmas on Broadway”.

reklama

reklama