Orai Vilniuje
Pirmadienis 2017.10.23
Sau 22, 2017 16:32

Veganų festivalyje – mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos ir filmų peržiūros


Nors už lango – sniegas, Lietuvos veganai bei visi besidomintys sveika gyvensena jau laukia vasaros ir skaičiuoja dienas, likusias iki „Vegfest LT“ vasaros festivalio. Trečiasis „Vegfest LT“ ciklo renginys, pirmą kartą organizuojamas atvirame ore,  vyks birželio 10 d. Vilniuje prekybos ir pramogų centro VCUP lauko terasoje.

„Du pernai surengti „Vegfest LT“ renginiai buvo itin sėkmingi, sulaukę didelio žiniasklaidos susidomėjimo ir labai gausaus lankytojų būrio“, - džiaugėsi „Vegfest LT“ iniciatorė Ventė Viteikaitė. Rugsėjį buvo surengta „Vegfest LT“ rudeninė, o gruodį – kalėdinė mugės. Sėkmės įkvėpta mergina apsisprendė organizuoti dar didesnį renginį – „Vegfest LT“ vasaros festivalį, taip pat svarsto galimybę surengti nedidelį veganų renginį Kaune.

Pasak Ventės, tokie renginiai užsienyje rengiami jau daugiau nei trisdešimt metų ir yra labai populiarūs.  Idėją organizuoti „Vegfest LT“ mergina atsivežė iš Jungtinės Karalystės – čia veganų mugės ir festivaliai rengiami netgi mažuose miesteliuose. „Veganizmas Juntinėje Karalystėje jau turi gilias tradicijas – galima sutikti trečios ir netgi ketvirtos kartos veganų, tuo tarpu Lietuvoje šis judėjimas dar tik pradeda savo istoriją“, - pasakojo V.Viteikaitė.

Veganizmas laikomas šiuo metu pasaulyje sparčiausiai plintančiu judėjimu. Jungtinėje Karalystėje veganų skaičius per paskutinius keletą metų išaugo daugiau nei dešimtį kartų ir jau siekia pusę milijono. Panašus skaičius – ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, o Izraelyje, kur veganų gyventojų skaičiui  – daugiausia pasaulyje, jau viršija milijoną. Kiek veganų Lietuvoje – nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ suburta grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu jungia daugiau nei  15.000 narių – tai didžiausia mūsų šalies veganų platforma internete.  

Veganai nevartoja jokių gyvūninės kilmės produktų – mėsos, žuvies, pieno gaminių, kiaušinių, netgi medaus, vengia kailio ir odos dirbinių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką. Toks gyvenimo būdas – sveikesnis, pigesnis, mažiau kenksmingas aplinkai.

Pasak Ventės, būti veganu tampa vis lengviau – prekybos centruose atsiranda specialios veganams skirtos lentynos, o maitinimo įstaigos taip pat siūlo vis daugiau ir įmantresnių patiekalų be gyvūninės kilmės ingredientų. „Dar prieš keletą metų grįžus į Lietuvą kavinėse paklausus apie veganiškus patiekalus, padavėjos tik gūžčiodavo pečiais, o dabar tos pačios kavinės jau turi veganiškus meniu“, - apie pasikeitimus pasakojo „Vegfest LT“ sumanytoja. Vilniuje jau veikia trys veganiškos užkandinės, restoranas, pirmoji veganiška kavinė netrukus atvers duris ir Kaune. „Veganiškos maitinimo įstaigos populiarėja visame pasaulyje. Pavyzdžiui, Londone šiandien jų priskaičiuojama per pusšimtį“, - pasakojo Anglijos lietuvė.

Organizuoti „Vegfest LT“ Ventę paskatino noras su veganišku gyvenimo būdu supažindinti kuo daugiau žmonių, paskatinti veganiškus verslus, padėti jiems pasiekti pirkėją. „Daug kas mano, jog veganiškas maistas – blankus, tačiau tai – visiška netiesa. Ateikite į renginį ir patys tuo įsitikinsite“, - sakė ji.

„Vegfest LT“ vasaros festivalyje veiks veganiškų produktų mugė – joje dalyvaus apie šešiasdešimt gamintojų iš Lietuvos ir užsienio, vyks paskaitos, maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros, bus įrengta vaikų zona. „Bus galima daug ko paragauti, o pirmųjų šimto lankytojų netgi laukia specialios dovanėlės“, - žadėjo Ventė.

Renginys vyks nuo 10 iki 18 val. Įėjimas – nemokamas. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/270634370021150/.

Organizatorių archyvo nuotraukos, „Vegfest LT“ renginių akimirkos

 

 Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Renginiai

Visos naujienos

Karšti, laukiniai, „Crazy Coyotes“ vakarėliai yra tikrų tikriausia legenda. Visi žinome, jog tai reiškia, kad vakarėlio metu gražiausios merginos šoka ant stalų, dainuoja ir nevaldomai linksminasi. Tačiau ar žinote kur tai prasidėjo? Kas sugalvojo tokius vakarėlius? 

Ar klausantis skirtingos muzikos kūną „užlieja“ skirtingi jausmai? Be abejonės taip. Juk mamos dainuojama lopšinė kūdikiui daro stebuklus, vaikelis nurimsta ir užmiega. Muzika ramina, muzika gydo, muzika įkvepia. Jau seniai žinoma, jog muzika turi didžiulę įtaką žmogaus elgesiui ir raidai. 

Gražiausių žiemos švenčių muzikinė dovana į Vilnių atvyksta iš miuziklų meka vadinamo Brodvėjaus. Gruodžio 12 d. „Compensa” koncertų salėje žymūs Brodvėjaus atlikėjai ir gražiausios miuziklų melodijos – ypatingame pasirodyme „Christmas on Broadway”.

reklama

reklama