Orai Vilniuje
Antradienis 2017.05.30
Bal 11, 2017 11:15

Lietuva ir Omanas diplomatinių santykių jubiliejų mini sparčiai plėtodami bendradarbiavimą


Lietuvos Respublika ir Omano Sultonatas diplomatinių santykių 25-metį pažymi akivaizdaus dvišalių ryšių progreso fone: reguliariai organizuojami vyriausybiniai vizitai, dalykinius ryšius mezga verslininkai, kasmet vyksta kultūros ir meno renginiai, o turistų srautas išaugo nuo pavienių klajūnų iki šimtų žmonių per metus.

Dvišalis bendradarbiavimas ypač suintensyvėjo po to, kai 2013-ųjų pabaigoje Vilniuje duris atvėrė Omano garbės konsulatas. Omanas tapo pirmąja arabų šalimi, Baltijos šalyse įsteigusia diplomatinę atstovybę, o garbės konsulatas aktyviai prisideda įgyvendinant dešimtis iniciatyvų – nuo įvairaus lygio vizitų organizavimo iki pagalbos rengiant parodas bei koncertus ir mezgant verslo ryšius.

Konsulato iniciatyva Omano Sultonatas 2015 ir 2016 metais dalyvavo Vilniaus knygų mugėje. Spalvingame Omano stende lankėsi Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir tūkstančiai mugės lankytojų. Jiems išdalinta gausybė dovanų: vien maišelių su smilkalais padovanota keli tūkstančiai.

Įgyvendintas žurnalistų ir fotografų mainų projektas, Lietuvos ir Omano žiniasklaida paskelbė dešimtis publikacijų politikos, ekonomikos, kultūros ir kitomis temomis. Tai iš dalies atspindi Omano siekį kuo plačiau atsiverti pasauliui per įvairiapusį bendradarbiavimą ir turizmą.

Bene didžiausia Omano – plotu penkis kartus už Lietuvą didesnės šalies – pristatymo programa surengta šių metų vasarį, kai Vilniaus rotušėje visą mėnesį vyko Omano fotografų darbų ir omanietiško paveldo paroda, buvo surengtas tradicinės arabiškos koncertas, paskaita apie omanietiškus smilkalus (frankinsensą) ir arabiškosios kaligrafijos bei kūno tapybos pamokos.

„Džiaugiuosi, kad bendradarbiaujame įvairiu lygiu ir ryšių mezgasi vis daugiau. Įgyvendinant skirtingus projektus omaniečiai vis daugiau sužino apie mūsų šalį, o mes – apie sparčiai modernėjančią jų valstybę“, – kalbėjo Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė.

Per trejus pastaruosius metus Lietuvoje lankėsi kelios vyriausybinės delegacijos iš Omano, konsulatui padedant Lietuvos ir Omano verslininkai pasirašė pirmąsias prekybos sutartis, vyksta derybos dėl studentų mainų, aktyviai dirbama stengiantis plėtoti turizmą. Plėtojant politinius, ekonominius bei kultūrinius santykius dalyvauja Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir kitos valstybinės institucijos.

Vienas iš šįmet planuojamų efektingų renginių – Omano karališkojo burlaivio „Shabab Oman II“ apsilankymas Klaipėdos uoste. Šis beveik 70 metrų ilgio laivas – tarptautinės regatos „The Tall Ships Races 2017“ dalyvis – į Klaipėdą užsuks paskutinėmis liepos dienomis kartu su keliomis dešimtimis kitų burlaivių iš įvairių pasaulio šalių. Šįmet Klaipėdos uostas didžiųjų burlaivių lenktynes priims jau ketvirtą kartą.

Minint Omano Sultonato ir Lietuvos Respublikos diplomatinių santykių 25-metį balandžio 10–12 dienomis Omano sostinėje Maskate vyko šiai sukakčiai skirti renginiai, kuriuose dalyvavo mūsų šalies delegacija, vadovaujama užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus.

Prašmatniuose Karališkosios operos rūmuose surengtas šventinis vakaras, atidaryta specialiai šiai progai skirta paroda, surengtas lietuviškos ir arabiškos muzikos koncertas.

Kelionėje į Omaną ministrą L. Linkevičių lydėjo grupė Lietuvos verslininkų, kuriuos Omanas domina kaip šalis, galinti atverti duris į viso Arabijos pusiasalio rinką su 74 milijonais vartotojų.

Į Omaną vyko šešių Lietuvos verslo organizacijų vadovai. „Softneta“ omaniečiams siūlo specializuotą medicinos programinę įrangą, „Rubedo sistemos“ kuria automobilių ir kitų įrenginių autonomizavimo sprendimus, „Agrosfera“ tiekia koncentruotas skystas trąšas, „Grainmore“ gamina probiotikus ir įvairius grūdų produktus, „Envija“ tiekia agregatus dujų energetikos įmonėms, o Krizių tyrimo centras rengia skubios medicininės pagalbos mokymus.

T.Tumalovičiaus nuotraukosGrįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Gegužės 26 dieną Lietuvoje tradiciškai bus švenčiama Gruzijos Nepriklausomybės diena. Ta proga Gruzijos ambasados iniciatyva mūsų šalyje organizuojama keletas renginių. Vakar sostinės galerijoje ,,Arka’’ buvo pristatyta gruzinių emalio dailininkių Ia Khizanishvili ir Sofi Etsadashvili gardelinio...

Tarptautiniame festivalyje Naujasis Baltijos šokis’17 lankėsi devyni festivalių rengėjai, prodiuseriai, organizacijų vadovai, šokio kritikai iš Jungtinės Karalystės, Izraelio, Pietų Korėjos ir Vokietijos, kurie susipažino su Lietuvos šiuolaikinio šokio scena ir jau planuoja galimą bendradarbiavimą.

Gegužės 25 d. 18 val. galerijoje „Meno niša“ atidaroma Konstantino Gaitanži tapybos paroda „Terramorphis“.  Naujausioje parodoje menininkas tęsia utopinio pasaulio temą.  Galerijoje „Meno niša“ 2012 m. parodoje „Dead Rock Star“ buvo pristatyta neegzistuojančios roko grupės istorija, 2014 m....

reklama

reklama