Orai Vilniuje
Trečiadienis 2017.05.24
Bal 26, 2017 15:02

Grupė ,,Subtilu-Z’’ pristatė naująjį albumą – žinomi žmonės negailėjo pagyrų


Vakar šalia Vaidilos teatro driekėsi eilė – instrumentinės muzikos gerbėjai rinkosi į ilgai lauktą grupės ,,Subtilu-Z’’ jau ketvirtojo albumo ,,Grammy Winners’’ pristatymo koncertą. Išsiskiriantys unikalia sudėtimi, savitu atliekamos muzikos stiliumi ir netradiciniais pasirodymais grupės ,,Subtilu-Z’’ nariai scenoje surengė tikrą šou – akordeonistų Povilo ir Dmitrijs, perkusininko Vytauto ir birbyne grojančio Lauryno atliekami garsiausi pasaulio kūriniai nepaliko nė vieno abejingo. Scenoje muzikantams talkino perkusininkas Gediminas Mačiulskis, styginių kvartetas ,,Archi Quartet’’,  bosininkas Gediminas Svilas.

Koncerte lankėsi ir komplimentų grupės atliekamai muzikai negailėjo žinomi renginio svečiai. ,,Šią grupę ir jos muziką atradau prieš pusantrų metų ir save galiu vadinti tikru jų gerbėju. Mano nuomone, jų atliekama muzika persismelkia iki pat mūsų, lietuvių, šaknų. Nors esu labai užimtas žmogus, tačiau šiems atlikėjams skiriu prioritetą, visad stengiuosi sudalyvauti jų koncertuose'', - pasakojo lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Dizainerė Audronė Bunikienė liko sužavėta kūrinių oranžuotėmis ir grupės spinduliuojama energija. ,,Vaikinai užkrėtė pozityvumu ir puikia nuotaika. Esu gyvai atliekamos muzikos gerbėja, tad iškart po koncerto įsigijau ir naująjį ,,Subtilu-Z’’ albumą’’, - koncerto įspūdžiais dalijosi modelis Karolina Toleikytė.

Koncertas puikų įspūdį paliko ir žurnalistei Norai Lapinskienei: ,,Subtilu-Z’’ muzika - tarsi gurkšnis šilto pavasario oro šaltą vakarą. Jų gera klausyti, kažkodėl jų muzika man primena atostogas. Kadangi atostogų dar teks palaukti - pirksiu jų naują kompaktinę ploštelę, taip laikas prabėgs linksmiau ir greičiau.’’ Vestuvių ir renginių organizatorė Kristina Kaikarienė gyrė grupės charizmą:  ,,Smagu stebėti muzikantų akis, kurios tiesiog spindi nuo to, ką jie daro ant scenos.’’

Naujojo albumo pristatymo vakare dalyvavęs socialinių mokslų daktaras, įvaizdžio guru Eugenijus Skerstonas nepraleido progos pasisakyti ir apie grupės ,,Subtilu-Z’’ narių stilių. ,,Sakyčiau, kad aptardami asmens ar asmenų grupės stilių pastaruoju metu, nesigilindindami į šio socialinio fenomeno esmę, jo sampratą siejama su daugeliu jai visiškai nederančių požymių, sparčiai tolstama nuo tikrosios, itin sudėtingos filosofiniu atžvilgiu, reikšmės. Stilius vadinamojo madų, taigi šiuolaikiško pasaulio aplinkoje kone magiška sąvoka, siekinys: juk pripažinimas esant stilingu, tarsi ypatingos ar išskirtinės kokybės,  glosto kiekvieno savimeilę. Stilingumo apraiškos artimai susijusios su madomis (pažanga), nes šių reiškinių vertės artimos, nors netapačios. Instrumentinės grupės ,,Subtilu-Z'' vaikinai – ne tik talentingi atlikėjai, bet ir stilių (turiu omeny išvaizdos ir muzikinį) „medžiotojai“ bei puikus pavyzdys, kaip teisingai reikėtų įsivaizduoti turinio (muzikos atlikimo, patrauklaus bendravimo su publika) ir formos (išvaizdos) visumą, o juk tai – puikus pamatas stilingumui įteisinti, atsižvelgiant dar į tai, kad didžiausia šios grupės stiliaus vertė – natūralumas, taigi ir nuoširdumas. Puikus muzikos kūrinių repertuaras, aukščiausio lygio atlikimo kokybė ir įsimenamas sceninis įvaizdis, taigi ir neginčijamas stilingumas, įskaitant atidumą smulkmenoms, sudaro prielaidas grupės ,,Subtilu-Z'' gerbėjams, taip pat ir man, pelnytai reikšti didelį pripažinimą - gėrėtis nepriekaištingai organizuotais koncertais, audringais aplodismentais ir pritariamaisiais džiaugsmo šūksniais patvirtinti savo nepamatuojamas simpatijas jos nariams’’, - pagyrų negailėjo mados žinovas.

Naujojoje ,,Grammy Winners’’ kompaktinėje plokštelėje – 9 kūriniai, kuriuos žino visas pasaulis. Perklausę begalę, kada nors laimėjusių ,,Grammy’’ statulėlę, kūrinių ir dainų, grupės nariai atsirinko labiausiai jų muzikiniam skoniui artimą kūrybą.

,,Džiaugiamės pagaliau pristatytu ketvirtuoju albumu ir puikiai pavykusiu gero garso koncertu. Įrašinėdami šį albumą, atlikome išties didelį darbą, tai – naujas laiptelis mūsų karjeroje. Esame labai patenkinti šiuo savo kūrybos etapu ir jau turime naujų minčių kitam savo albumui’’, - šviežiais įspūdžiais po koncerto dalijosi grupės ,,Subtilu-Z’’ nariai. Naująjį albumą ,,Grammy Winners’’ galima įsigyti,,Subtilu-Z’’ koncertinio turo metu, balandžio 29 dieną Birštone ir gegužės 13 dieną.

Nuotr. V.Morkvėno, D.ČėplosGrįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Gegužės 25 d. 18 val. galerijoje „Meno niša“ atidaroma Konstantino Gaitanži tapybos paroda „Terramorphis“.  Naujausioje parodoje menininkas tęsia utopinio pasaulio temą.  Galerijoje „Meno niša“ 2012 m. parodoje „Dead Rock Star“ buvo pristatyta neegzistuojančios roko grupės istorija, 2014 m....

Lietuvos Respublika ir Omano Sultonatas diplomatinių santykių 25-metį pažymi akivaizdaus dvišalių ryšių progreso fone: reguliariai organizuojami vyriausybiniai vizitai, dalykinius ryšius mezga verslininkai, kasmet vyksta kultūros ir meno renginiai, o turistų srautas išaugo nuo pavienių klajūnų...

Galerijoje ,,AV17'' atidaroma antroji jaunos menininkės Justės Venclovaitės personalinė paroda „Prisitaikymai“.

reklama

reklama