Orai Vilniuje
Ketvirtadienis 2017.07.27
Lie 05, 2017 14:01

Baigtas vienos svarbiausių sostinės gatvių remontas – Vilniaus gatvė padovanota pėstiesiems


Sostinėje pagaliau baigta remontuoti viena svarbiausių miesto gatvių – atsinaujinusi Vilniaus gatvė dovanojama pėstiesiems ir draugiška dviratininkams.

Atnaujintoje gatvėje atkarpa nuo Labdarių g. iki Gedimino prospekto bus skirta tik pėstiesiems ir dviratininkams. Vilniaus gatvės dalis, nuo Islandijos gatvės link Labdarių gatvės, tampa vienos krypties eismo gatve. Joje įrengtas gyvenamosios zonos ženklas, kuris vairuotojams leis važiuoti ne didesniu kaip 20 km per valandą greičiu, o pėstiesiems pereiti gatvę jiems patogioje vietoje. Dešinėje Vilniaus gatvės pusėje (nuo Gedimino prospekto) įrengtas dvigubai platesnis, 2 m pločio dviračių takas, neregių vedimo sistema.

Šiandien Miesto ūkio ir transporto specialistai, priimdami darbus, fiksavo ne tik užbaigtus darbus, bet ir defektus. Gatvės rekonstrukciją atlikusiai bendrovei „Hidrostatyba“ šiandien bus pateikti defektiniai aktai su trūkumais, kuriuos bendrovė privalės pašalinti iki liepos vidurio savo lėšomis. Jei bendrovė „Hidrostatyba“ iki nustatyto termino nepašalintų defektų, būtų taikomos sutartyje numatytos sankcijos: skaičiuojami delspinigiai, arba nebus grąžinamas sutarties įvykdymo garantijos užstatas.

Iškart po paskutinių darbų, miesto savivaldybė drauge su partneriais surengs šventę su gausybe renginių ir koncertais Vilniaus gatvėje. Šventė planuojama liepos 14 d.

Nuo praėjusių metų spalio iki šiandienos Vilniaus gatvėje buvo pakloti nauji, kur kas platesni, pilko granito plytelių, šaligatviai. Apie 20 tūkst. senų nusidėvėjusių šaligatvio plytelių pakeistos naujomis granito plytelėmis bei įrengti nauji granito borteliai.

Nuo Gedimino pr. iki Islandijos g. visiškai atnaujinta susidėvėjusi gatvės danga, įrengti du pakeliami užtvarai atskirsiantys pėsčiųjų zoną nuo Gedimino prospekto iki Labdarių gatvės, atnaujintas apšvietimas.

Vilniaus gatvės važiuojamoji dalis paklota vadinamuoju vėduoklės principu, kai trinkelė sukasi atsižvelgiant į gatvės ašį. Tvarkant gatvę paklota apie 165 tūkst. naujų juodo bazalto ir pilko granito trinkelių, apie 97 tūkst. (du trečdaliai) likusių geros būklės trinkelių perklotos iš naujo.

Atnaujinant gatvę, sutvarkytos ir požeminės komunikacijos: vandentiekis, kanalizacija, pakeisti pastatų lietvamzdžiai ir kt. Be to, gatvėje pakeista 15 kelio ženklų ir pastatytos 5 naujos šiukšliadėžės.

Miesto svečių ir vilniečių pamėgtoje gatvėje įrengtas naujas LED apšvietimas su valdymo bei kontrolės sistema, kuri leis operatyviai reaguoti į galimus gedimus, nuotoliniu būdu valdyti apšvietimo sklaidą ir srautą. Šiuolaikiškas modernus apšvietimas ne tik leis taupyti energiją, bet ir suteiks teritorijai erdvinį jaukumą.

Liepos 14 d. nuo 12 val. vilniečius ir miesto svečius pakviesime į sugrįžtančią Vilniaus gatvę visiems!

Nuotraukos fotografo – Sauliaus Žiūros.Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Vilniaus blogas

Visos naujienos

Sostinė pirmoji regione patvirtino mažinanti geriamo vandens kainą vilniečiams penktadaliu – tai nusprendė savivaldybės Taryba. Tikimasi, kad naujos „Vilniaus vandenys“ paslaugų kainos įsigalios rudenį, kai tik naująsias kainas savo klientams patvirtins ir likusios regiono savivaldybės – Vilniaus...

Per trejus metus Vilnius atsisakys mieste šiuo metu gatvių apšvietimui naudojamų natrio šviestuvų, pakeisdamas juos moderniais LED šviestuvais, sostinės gatvių apšvietimą valdys kompiuterizuota nuotolinio apšvietimo stebėsenos, valdymo ir kontrolės sistema, o išlaidos elektrai sumažės net perpus...

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai. Siekiama užtikrinti, kad šiuo laikotarpiu į...

reklama

reklama