Orai Vilniuje
Ketvirtadienis 2017.07.27
Lie 11, 2017 22:12

Jūros šventėje - didžiųjų burlaivių regata


2017 metų liepos 29 – rugpjūčio 1 d. Klaipėdos miestas jau ketvirtą kartą priims prestižinės tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos Tall Ships Races laivyną.

Planuojama, kad į Lietuvą atvyks apie 100 istorinių burlaivių su tarptautinėmis įgulomis – tūkstančius jaunuolių iš kelių dešimčių pasaulio šalių.

Pagrindinio organizatoriaus - Tarptautinės mokomojo buriavimo asociacijos Sail Training International vertinimu, surengdama šias regatas 2009, 2011 ir 2015 metais, Klaipėda įrašė Lietuvą į sėkmingiausiai priėmusių šį prestižinį jūrinį renginį pasaulio uostų tarpą.

Tall Ships Races 2017 maršrutas yra Halmstadas - Kotka - Turku - Klaipėda – Ščecinas. Kiekviename mieste vyks trijų dienų šventės. Puikius istorinius burlaivius aplanko ir margaspalvį įgulų paradą sveikina tūkstančiai žmonių. Atsisveikinant su uostamiesčiu surengiamas įspūdingas burių paradas. Nuo jūros vartų molų ir visų krantinių laivams moja minios žmonių. Tomis dienomis Klaipėdą aplanko iki milijono žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio.

Šiais metais pirmą kartą šį prestižinį jūrinį renginį Klaipėdoje aplankys Omano Karališkojo laivyno burlaivis Shabab Oman IIdalyvaujantis prestižinėje tarptautinių didžiųjų burlaivių regatoje.Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Renginiai

Visos naujienos

Spalio 19 dieną Vilniaus Kongresų rūmuose koncertuos neeiliniu talentu apdovanotas ir internetine sensacija tapęs, Guinness’o rekordo savininkas pianistas Peter Bence. Tai bus pirmasis atlikėjo pasirodymas Baltijos šalyse.

Gamta, kinas ir muzika susivienys jau šį savaitgalį Kino stovykloje „Sveiki atvykę į antropoceną“, kur kaip ir kasmet dėmesys bus skiriamas tiek intriguojantiems vaizdams, tiek garsams. VšĮ „Meno avilys“ organizuojamame renginyje be dieniniams seansams įprastų filmų peržiūrų, pranešimų ir...

„Midsummer Vilnius“ praneša, kad liepos 25 d. kartu su Kostu Smoriginu turėjęs pasirodyti Kostas Smoriginas jaunesnysis dėl nenumatytų aplinkybių negalės dalyvauti koncerte. Jį pakeis operos solistas Rafailas Karpis.

reklama

reklama