Orai Vilniuje
Ketvirtadienis 2017.11.23
Lie 13, 2017 17:59

Pilietiškumas ir atsakingumas kasmet auga: neatlygintinai kraujo padovanoti atėjo rekordinis skaičius – 3176 donorai


Nacionalinis kraujo centras, birželio 15-ąją paskelbęs startą tradicinei 8-ajai neatlygintinos kraujo donorystės kelionei per Lietuvą, jau susumavo rezultatus – duoti kraujo atėjo 3176 donorai. Vilniuje prasidėjęs Turas iki liepos 12 d. aplankė net  32 Lietuvos miestus ir miestelius. Nacionalinio kraujo centro komanda stebisi, kokia neįtikėtina aritmetine progresija gerumo „virusas“ plinta po mūsų šalį. 

2015 metais prie Turo prisijungė 11 miestų, 2016 metais – 21 miestas, šiais metais dalyvavo net 32 miestai ir miesteliai. 2014 metais į akciją atėjo apie 750 donorų, dar po metų  – 1500, šiemet – 3176.

„Yra kuo didžiuotis – augančiu žmonių sąmoningumu, pilietiškumu, noru dalintis, dovanoti. Tai ne tik mūsų centro atliekamo aktyvaus švietėjiško darbo rezultatas. Akivaizdu, kad visuomenė auga vidumi, širdimi, pradeda kitaip mąstyti, kitaip žiūrėti į kito nelaimę, kitaip jausti atsakomybę. Tai  įrodymas, kad kardinaliai keičiasi žmonių požiūris į neatlygintiną kraujo donorystę, Buvo ir tokių miestų, miestelių, kurie net varžėsi, kuriame iš jų prie akcijos prisijungs daugiau donorų“, – sako  Nacionalinio kraujo centro Donorystės skyriaus vadovas Paulius Norkus.  

Jau tapo gražia ir prasminga tradicija, kai Neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą pradžią skelbia Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Turą trečius metus globojanti šalies vadovė savo asmeniniu pavyzdžiu kasmet kviečia nebūti abejingais ir prisijungti prie donorų būrio, tapti neatlygintinais kraujo donorais ir dar aktyviau prisidėti gelbstint kitų žmonių gyvybes.

NKC per metus surengia apie 1000 kraujo donorystės akcijų ir kitokių renginių. Vienas jų – „Neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą“, kuris siekiant paminėti Pasaulinę kraujo donoro dieną, organizuojamas kiekvieną vasarą. Turo, kurio šiųmetinis šūkis „Nelauk! Dalinkis krauju. Dalinkis dabar. Dalinkis dažnai“, metu organizatoriai ragino žmones nebūti abejingais, nedelsti, nelaukti, kol ištiks bėda, kai kraujo jau trūks, o dalintis dabar ir nuolat.

Šiais metais Nacionalinis kraujo centras užsibrėžė tikslą pasiekti šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę. Jei 2015 metais du trečdaliai kraują duodančiųjų tai darė neprašydami atlygio, tai šiuo metu tai daro visi.

Nacionalinio kraujo centro komanda nuoširdžiai dėkoja visų miestų ir miestelių gyventojams, itin aktyviai dalyvavusiems ir dovanojusiems kraujo – dovanojusiems gyvenimą visai nepažįstamam žmogui. Turo metu daugiausiai norinčiųjų paaukoti kraujo buvo Vilniuje, Marijampolėje, Jonavoje, Alytuje, Visagine.

Nuotr. OrganizatoriųGrįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Parodos atidarymas: lapkričio 23 d., ketvirtadienį, 16 val. Paroda veiks iki gruodžio 17 d. kasdien nuo 12 iki 20 val. išskyrus pirmadienius Parodos lankymas nemokamas Tris parodos trečiadienius (lapkričio 29 d., gruodžio 6 d. ir 13 d.) 17 val. vyks nemokamos ekskursijos po parodą su ŠMC...

Artėjant Lietuvos kariuomenės dienai jaunosios kartos kūrėja Jolita Vaitkutė sukūrė savo antrąjį „Šimtmečio herojams“ skirtą darbą – meninę instaliaciją „Miško broliai“, kuri visuomenei bus pristatyta lapkričio 23 d. 10 val. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje.

Filmų „Prieglauda“ ir „Pano labirintas“ kūrėjų svajonė pristatyti dar vieną po to ilgai miegoti neleisiantį siaubo trilerį pildosi – jau lapkričio 24 dieną Lietuvos kino ekranuose pasirodys nauja kraują stingdanti jų juosta „Šešėlių namai“. Įdomu tai, jog filmo scenarijus buvo sukurtas itin...

reklama

reklama