Orai Vilniuje
Penktadienis 2017.09.22
Lie 14, 2017 15:52

Šiandien prasidedantis festivalis „Mandala“ – savęs tobulinimui


Šįvakar netoli Pabradės prie Pailgio ežero esančioje poilsiavietėje „Saulėtas kampelis“ prasidės jau septintąjį kartą organizuojamas sveikatingumo festivalis „Mandala“. Jo programoje - daugiau nei pusšimtis užsiėmimų, kurie aprėpia ne tik temas, susijusias su fizine sveikata, bet ir su psichologija, dvasinėmis paieškomis bei kūryba.

Festivalis prasidės šiandien 18 val. ir tęsis iki sekmadienio vakaro. Renginio programa suskirstyta į keturias dalis: Žemės (joje vyks įvairūs su fizine sveikata susiję mokymai), Vandens (psichologijos ir savęs pažinimo erdvė), Oro (dvasinės praktikos) bei Ugnies (kūrybiniai užsiėmimai). „Programa šiemet - kaip niekuomet įvairi, - įdomių užsiėmimų ras kiekvienas“, - įsitikinusi „Mandalos“ organizatorė, Turkijoje gyvenanti psichologė bei šokio terapeutė Sigita Dabulskytė. Užsiėmimus ves lektoriai iš Lietuvos bei užsienio - į šių metų renginį pakviesta svečių iš Latvijos, Estijos, Jungtinės Karalystės ir netgi Maroko. 

Žemės erdvėje tradicinės ir netradicinės medicinos atstovai patars kaip išsaugoti sveikatą, o susirgus - greičiau pasveikti. Joje vyks įvairios mankštos, jogos užsiėmimai, „Port de bras“ bei „Biodanza“ treniruotės, paskaita apie sveiką mitybą, bus mokoma tailandietiškojo masažo pagrindų bei kaip iš lauke augančių augalų pasidaryti vaistinėlę nuo dažniausiai pasitaikančių ligų. 

Vandens erdvėje vyks įvairios paskaitos, susijusios su psichologija ir savęs pažinimu - ji bus atiduota psichologams bei psichoterapeutams, kurie pasakos apie kelią sekmingos karjeros link, pasakos apie dažniausiai pasitaikančias mąstymo klaidas ir kaip jų išvengti bei kaip galima pakenkti santykiams mylint per stipriai. 

Oro erdvėje vyks įvairios meditacijos, giluminio kvėpavimo pratimai, pasaulyje garsi AUM praktika, paskaita apie nepasitenkinimo gyvenimu šaknis ir kiti užsiėmimai. 

O Ugnies erdvėje bus galima išmokti iš stiklo ar karamikos duženų sudėti mandalą, lieti žvakes, žiesti molį, gaminti batikos darbus, groti dambreliu, dainuoti sutartines ir t.t. 

Užsiėmimai vyks nuo ankstyvo ryto iki vėlumos, o jiems pasibaigus bus surengta dar ir muzikinė programa. Koncertuos grupės „The Flying Fish“, „Kamanių šilelis“, „Whalesounds“, didžėjus Simha, bus surengtas specialus gongų koncertas.  

Idėja surengti „Mandalos“ festivalį Sigitai kilo apsilankius panašiame renginyje Latvijoje - dvasinių praktikų festivalyje „Gara vasara“. „Mane jis labai sužavėjo, tačiau nutariau programą praplėsti - mano organizuojamas renginys aprėpia gerokai daugiau temų, - sakė mergina. - Šiuo festivaliu noriu paskatinti žmones labiau rūpintis savimi bei vienas kitu. Kaip šalis turime galybę problemų – alkoholizmas ir kitos priklausomybės, savižudybės, patyčios.“

„Mandalos“ metu žmonės ne tik išmoksta įvairių praktikų, kurias vėliau gali atlikti savarankiškai, bet ir susirasti bendraminčių, ar net panašiomis vertybėmis gyvenančią antrąją pusę. Pernai prie organizatorės priėjo neseniai susituokusi jauna pora, prieš metus susipažinusi būtent „Mandaloje“. „Ant savo vestuvinių žeidų jie išsigraviravo žodį „Mandala“. Tokios istorijos labai pamalonina, paskatina dėti dar daugiau jėgų, kad festivalis augtų“, - džiaugėsi Sigita.

Nuo 2011-ųjų, kuomet buvo surengtas pirmą kartą, festivalis išaugo, išsiplėtė jo programa, atsirado papildomų veiklų, į jį kviečiami vis įdomesni, žinomesni lektoriai, padaugėjo svečių iš užsienio. 

Festivalyje skatinama blaivybė - alkoholio nebus leidžiama vartoti, net ir rūkyti bus galima tik specialioje atokiau nuo visų įrengtoje zonoje. „Festivalis yra skirtas ne pramogauti (nors pramogų taip pat bus), o tobulinti save, todėl alkoholiui jame nėra vietos“, - sakė mergina. Į renginį galima atvažiuoti su visa šeima - vaikams bus surengta speciali programa. Galima atsivežti ir augintinius, jeigu jie draugiški, tačiau keturkojų vestis į užsiėmimų erdves nebus leidžiama. 

Nuo pernai festivalyje veikia knygų mainykla - atsivežus perskaitytų knygų, bus galima jas išsimainyti į kitas. 

Bilieto į festivalį kaina - 50 eurų. Vaikai iki 12 metų įleidžiami nemokamai.

Bilietai ir daugiau informacijos: www.mandala-festival.lt

 

Organizatorių archyvo nuotraukosGrįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Renginiai

Visos naujienos

Iki Vilniaus sporto festivalio liekant vis mažiau laiko, siūlome pažvelgti į šventės aktyviąją programą – šiemet ji įtiks ir patiems išrankiausiems. Festivalio lankytojų laukia galiūnų turnyras, CrossFit varžybos, kovos menų festivalis, bei Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas. Net trijuose iš...

Šis rugsėjis itin turtingas madingos ir kokybiškos gyvos muzikos vakarėliais – jau šįvakar, 20 val. menų fabriko „Loftas“ scenoje su klausytojais sveikinsis didžiulio pasisekimo turo po Europą metu sulaukusi ir per grupės gyvavimo metus jau ne vieną nominaciją pelniusi grupė „MaNNazz“ su...

Spalio 12-15 dienomis sostinės Rusų dramos teatre rengiamas 30-asis šiuolaikinio džiazo festivalis laukia pribloškiančio džiazo asų desanto iš septynių pasaulio šalių. Jau pristatėme šešis aukščiausio lygio profesionalų projektus, kurių kiekvienas gali tapti jubiliejinio festivalio kulminacija....

reklama

reklama