Orai Vilniuje
Antradienis 2017.12.12
Rgp 12, 2017 06:30

Atostogų apžvalga Lietuvoje – kokias aktyvias pramogas pasirinkti?


Kokia vasara be nuotykių? Tik ne ši! Nors ir kasdien nelepina kaitinančia saule, visgi, yra begalės skirtingų laisvalaikio praleidimo būdų, kurie nereikalauja gero oro. Ne veltui sakoma: “nėra blogo oro – yra tik bloga apranga“. Turime jums paruošę aktyvaus laisvalaikio pramogų gidą, kad vasara taptų įsimintina.

Vandenlentės
 
 
Tai vandens sportas, kuris atsirado sujungus dvi sporto šakas: banglenčių ir vandens slidžių sportą. Vandenlentės stipriai išpopuliarėjo Lietuvoje, kuomet įsikūrė „Wake“ parkai. Šiuo metu, jų suskaičiuojama net 27. Šis laisvalaikio praleidimo būdas prieinamas plačiai visuomenei. Specialūs kostiumai apsaugo nuo šalto vandens vėsiu oru, o gelbėjimosi liemenės suteikia drąsos ne itin patyrusiems vandens sporto mylėtojams. 
 
Kone didžiausia vandenlenčių sporto populiarumo priežastis yra nepriklausomybė nuo oro sąlygų ir galimybė pakilti į orą atliekant triukus ant tramplynų, apie kuriuos galima tik pasvajoti skriejant riedučiais, dviračiu ar slidėmis.
 
Keturračiai
 
 
Pasivažinėjimas keturračiu – daug adrenalino suteikianti pramoga. Ekstremaliai pramogai įrengtos specialios „Safari“ trasos, kuriose aštrių pojūčių patirs net labai patyrę vairuotojai. Galingi motociklai leidžia ne tik labai greitai skrieti trasa, bet ir tramplyno pagalba pakilti į orą. Norint pasivažinėti keturračiais, šiltas oras taip pat nėra reikalingas, tad šia pramoga galima užsiimti ir apniukusią dieną. Tokia ekstremali pramoga, toli gražu, patinka ne tik vyrams. Ją dievina ir moterys! Pasivažinėjimu keturračiu galima mėgautis vienam, važiuoti dviese ar net su visa šeima.
 
Šuolis su virve
 
 
Šuolius su virve pirmieji pradėjo naudoti alpinistai, tam, kad pripratintų savo kūną prie kritimo jausmo. Tačiau, ši veikla tapo itin populiari visame pasaulyje. Aukščio entuziastai šokinėja nuo tiltų, dangoraižių ir kitų aukštų vietų su specialia šuoliui skirta įranga. Laisvo kritimo ilgis siekia apie 30 metrų ilgį. Ekstremalių pojūčių mėgėjai tiesiog dievina laisvo kritimo jausmą. Vieni šaukia, kiti tiesiog netenka amo, tačiau visi patiria neišdildomą įspūdį. Žmonės sako, jog po šuolio jaučiasi lyg naujai gimę, pamiršta visas problemas, atsipalaiduoja, išsivalo.
 
Skraidlentės 
 
 
Ši laisvalaikio forma apima dvi stichijas – vandenį ir orą. Visiškai neseniai išpopuliarėjusią pasaulyje, „hydroflight“ sporto šaką galima išmėginti ir Lietuvoje. Skraidlentė – labai įdomus įrenginys, kuris apačioje turi du reaktyvinius vandens pūstuvus. Jie pakelia žmogų virš vandens į orą. Įkišus kojas į specialią skraidlentės avalynę bandoma manevruoti ore ir vandenyje, o galingų variklių galią kontroliuoti padeda profesionalūs instruktoriai. Skrydžio ir kontrolės jausmas suteikia didelį malonumą. Išmokus „skraidyti“ virš vandens nesunku pasijusti super herojumi!
 
“Vien pas mus, Molėtų kempinge, tokią pramogą jau išbandė keli tūkstančiai žmonių. Šiuo metu tai viena populiariausių vandens pramogų Lietuvoje, kuria susidomėjimas nemažėja jau kelerius metus” - pasakojo tokias pramogas siūlančios įmonės UAB “Laisvalaikio pramogos” direktorius Sauliaus Jakutavičiaus. 
  
Burbulinis futbolas
 
 
Ši aktyvi pramoga tinka visai šeimai. Žaidimo taisyklės labai paprastos, reikia įspirti kamuolį į varžovų vartus. Yra tik vienas išskirtinis bruožas – kiekvienas žaidėjas dėvi didžiulį kostiumą – burbulą. Kiekvienas kritimas tampa itin švelnus ir linksmas. Pasistumdyti su kamuolių kostiumais galima net nežaidžiant futbolo. Gera kompanijos nuotaika tiesiog garantuota!
 
Vandens slidės
 
Tikriausi visi esame matę daugybę filmų, ar trumpų video siužetų, kur žmonės linksminasi ant vandens čiuoždami slidėmis. Žinoma, tikrai ne visiems pavyksta iš pirmo karto atsistoti ant slidžių ir čiuožti it profams, tačiau tai puiki pramoga, kuria galima mėgautis ir mūsų šalyje. Be to ji tinka ne tik tiems, kas mėgsta ekstremalesnes pramogas, bet ir puikiai tiks, kai norite ką nors nustebinti gimtadienio, ar bernvakario proga.
 
„Tam, kad žmogus galėtų plaukti vandens slidėmis net nebūtinas kažkoks specialus pasiruošimas, tereikia klausyti instruktoriaus patarimų ir viskas pavyks“ – tikina vandens pramogų ekspertas, S.Jakutavičius. 
 
Tiems, kas ant vandens slidžių lipti nesiryžta, rekomenduojama išbandyti plaukimą ant vadinamosios „padangos“, ar „banano“ tempemiems katerio, ar vandens motociklo. 
Keletas tokių nuotraukų iš Molėtų kempingo:
 
Taigi, yra labai daug veiklų, ką dar galima nuveikti šią vasarą. Aktyvus laisvalaikio praleidimas padės ne tik tinkamai užbaigti vasaros atostogas, bet ir „pažadins“ kūną ir mintis prieš prasidedant naujiems darbams.


Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Gyvenimo stilius

Visos naujienos

Stilingų laisvalaikio drabužių prekinio ženklo „SbyS“ įkūrėja Simona Starkutė patogiais ir stilingais drabužiais jau papuošė išties daug žmonių. Visi nori atrodyti gražiai ir stilingai, o laisvalaikio drabužiai yra tokie universalūs, jog tinka įvairiausioms progoms – net scenai.

Ar yra žmonių kurie nenori būti sėkmingais? Na, išties yra keletas tokių, kurie norėtų praleisti savo dienas, žiūrėdami televizorių, valgydami, miegodami ir nieko daugiau neveikdami. Laimei, daugelis nori pasiekti didelių tikslų ir būti pavyzdžiu ateities kartoms. Bet ar jūs darote viską, kas...

Šiuolaikinės moters pasiruošimas šventėms toli gražu nebesiejamas su „bigudukais“ plaukuose. Šiemet atrodyti šventiškai bus kur kas lengviau, nes pasaulinės tendencijos diktuoja moterims palankias madas. Lengvi ir purūs plaukai, lengvos garbanos ir pažangi plaukų fiksacija be suklijuotų plauko...

reklama

reklama