Orai Vilniuje
Ketvirtadienis 2017.11.23
Rgs 10, 2017 13:42

Kodėl John F. Kennedy ir Jacqueline Kennedy vestuvės stebina iki šiol


Rugsėjo 12-ąją Jacqueline (Jackie) ir John F. Kennedy (JFK) švęstų savo 64-ąsias vestuvių metines. Iki šios dienos, Jackie ir John jungtuvės lieka vienu iš labiausiai aptarinėjamų istorinių įvykių.
 
Kad ir koks likimas laukė dviejų jaunų žmonių – savo bendrą gyvenimą jie pradėjo prašmatniai ir įspūdingai atšventę vestuves. Nenuostabu, žinant, kad abu jaunuoliai buvo kilę iš turtingų ir įtakingų šeimų.
 
Jacqueline Bouvier gimė pasiturinčioje Niujorko šeimoje, o Kennedy buvo gerai atrodantis, jaunesnysis senatorius iš Masačiusetso. 1951 m. baigusi Džordžo Vašingtono universitetą, Jackie dirbo reportere „The Washington Times“. Ji susipažino su JFK prašmatniame aukštuomenės vakarėlyje. Pora susitikinėjo dvejus metus, kol JFK pasipiršo mylimajai įteikdamas žiedą su 2,88 karatų deimantu ir 2,84 karato smaragdu.
 
 
Jackie ir JFK jungtuvių ceremonija buvo svarbiausias sezono aukštuomenės įvykis – bet ne viskas klostėsi sklandžiai...
 
• Baisiausias nuotaikos košmaras. Jackie ir visų jos dešimties pamergių suknelės buvo visiškai sugadintos likus vos 10 dienų iki ceremonijos, kai dizainerės Ann Lowe studijoje, Niujorke, sprogo vandentiekio vamzdis. Visos jau užbaigtos suknelės visiškai permirko vandenyje. Anne ir jos komandai teko nepertraukiamai darbuotis iki pat paskutinės akimirkos, kad sutvarkytų visas sukneles ir spėtų jomis papuošti merginas. 
 
 
• Įsivaizdavo ne taip. Pačiai Jackie nepatiko jos vestuvinė suknelė. Nepaisant to, ji buvo įspūdinga. Jai pasiūti prireikė 50 metrų, dramblio kaulo spalvos šilko, o nuotakos nuometas, puoštas rausvais nėriniais, buvo iš kartos į kartą keliaujanti šeimos relikvija. Deja, pati Jackie norėjo paprastesnio, elegantiško įvaizdžio ir tiesaus kirpimo suknelės, bet nuotakai teko pasiduoti šeimos spaudimui ir dėvėti tradicinę suknelę su plačiu sijonu . Artimiausioms draugėms Jackie prasitarė, kad su ja atrodo kaip „šviestuvo gaubtas“.  Nepaisant to, vestuvių stebėtojai liko sužavėti Jackie vestuviniu įvaizdžiu. Reikia pripažinti, kad nuotaka atrodė tikrai nuostabiai.
 
 
• Šventė buvo įspūdinga. Ceremonijoje, kuri vyko Šv. Marijos bažnyčioje, Rhode Island valstijoje, dalyvavo daugiau kaip 900 svečių. Ceremonijai vadovavo Bostono arkivyskupas, kuris jungtuvių metu porai perskaitė popiežiaus Pijaus XII sveikinimą. Net 2000 gerbėjų laukė poros lauke, tikėdamiesi, bent akies krašteliu žvilgtelėti į jaunuosius. 
 
Šventė tęsėsi Hammersmith Farm dvare, kur prie svečių prisijungę dar 400 žmonių. Jackie ir John užtruko net dvi valandas, kol priėmė visų į eilę išsirikiavusių svečių dovanas ir sveikinimus. 
 
 
• Pirmasis šokis. Po vakarienės po atviru dangumi, kurios metu svečiai vaišinosi vištiena ir ananasų salotomis, vyko tradicinis jaunavedžių valsas. Pora sukosi skambant „I married an Angel“ melodijai, kuri buvo atliekama Mayer Davis ir jo orkestro.
 
 
• Saldumynai. Penkių aukštų vestuvinį tortą porai padovanojo JFK tėvas. Tortas buvo svarbi estetinė vestuvių ceremonijos dalis ir buvo išpuoštas gyvomis gėlėmis.
 
 
Gėlių jūra. Svarbus Jackie pageidavimas buvo gėlės - nuotakai jų buvo parūpinta daugybė. Šv. Marijos bažnyčios vidus buvo išpuoštas rožinėmis gladiolėmis ir baltomis chrizantemomis, o Jackie gėlių puokštė buvo sudėta iš gardenijų, baltųjų ir rožinių orchidėjų.
 
 
• Po šventės. Jaunieji naktį buvo išlydėti rožinio konfeti lietumi, leisti savo medaus mėnesį Acapulke, Meksikoje. 
 
 
Deja, vedybiniu gyvenimu pora džiaugėsi ne itin ilgai. John F. Kennedy tapo JAV prezidentu ir buvo nušautas žmonos akyse, praėjus 10 metų po vestuvių. Jo našlė, elegancijos ir stiliaus ikona Jackie, ištekėjo dar kartą, po vyro mirties praėjus penkeriems metams, už graikų laivininkystės magnato Aristotle Onasis ir tapo žinoma kaip Jacqueline Kennedy Onasis. 
 
Nepaisant nedėkingo likimo – pora išliko elegancijos ir stiliaus pavyzdžiais daugeliui žmonių. Jackie Kennedy Onasis mirė 1994-aisias, sulaukusi 64-eriu metų ir apie savo pirmąjį vyrą visuomet atsiliepdavo tik gražiausiais žodžiais.


Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Praėjusią savaitę sostinėje įvyko kasmetinis Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos (LNTAA) brokerių forumas, pritraukiantis ne tik šios srities specialistus, bet ir kitus smalsuolius. Net 650-čiai svečių savo intriguojančią istoriją šįkart pasakojo ir televizijos laidų vedėjas bei...

Stipriausias žmogus pasaulyje Žydrūnas Savickas, verslininkas Ugnius Kiguolis, baleto primarijus Nerijus Juška, ledo skulptorius Mindaugas Tendziagolskis ir daugybė kitų vyrų, dalyvavusių lietuviškų kvepalų ir namų kvapų gamintojo „Aromika“ būtent jiems surengtame renginyje, atviravo ne tik apie...

Jaukių Martos ir Pauliaus namų svetainėje „įsitaisęs“ netradicinis akcentas – įspūdingo dydžio pasaulio žemėlapis. Iš jo kyšo 30 spalvoti smeigtukai, žymintys poros aplankytus kraštus, o šalia – kelios dešimtys nuotraukų, primenančių gražiausias kelionių akimirkas. Žiūrėdami į „TripMap“ Paulius...

reklama

reklama