Orai Vilniuje
Trečiadienis 2017.10.18
Spa 11, 2017 09:36

Vilniaus sporto festivalyje – Izraelio sporto žvaigždė trenerė Tair Lissauer


Šį savaitgalį jau šeštus metus iš eilės sporto, sveikatingumo ir aktyvaus gyvenimo būdo entuziastus suburs Vilniaus sporto festivalis. Kasmet daugiau nei 10 tūkst. lankytojų sulaukiantis renginys šiemet stebins ne tik mugės dydžiu ar seminarų gausa, bet ir treniruočių zona. Vienoje jų – „NIKE TRAINING CLUB“ – festivalio dalyvių lauks ypatinga viešnia – pirmą kartą iš Izraelio į Lietuvą atvyksta visame pasaulyje garsi trenerė Tair‘a Lissauer. 

Sporto pasaulį T. Lissauer užkariauti pradėjo būdama dar vaikas, o su amžiumi aistra šiai veiklai tik augo. Paragavusi Izraelyje privalomos karinės tarnybos, vėliau krimtusi ekonomikos mokslus, sporto vis tiek neapleido – vesdavo treniruotes vakarais. Galiausiai prieš 7 metus moteris nusprendė sportui atiduoti visą save ir šiandien džiaugiasi ne tik įspūdinga karjera, sportiniais pasiekimais, bet ir tūkstantine sekėjų minia socialiniuose tinkluose. 
 
Daugiau apie save T. Lissauer atskleidžia atsakydama į kelis klausimus: 
 
Nuo ko prasidėjo Jūsų, kaip trenerės, kelias?
 
Sportas visada buvo vienas pagrindinių mano gyvenimo elementų, kiek tik save pamenu. Juokaudama sakau, jog tai yra dalis mano DNR. Dar vidurinėje mokykloje užsiiminėjau mergaitiška sporto šaka – pusiau profesionalia ritmine gimnastika, o vėliau išbandžiau jėgas griežtesnėje, labiau vyriškoje srityje – Izraelio karinėje tarnyboje. Tiesa, esu baigusi finansų ir ekonomikos mokslus, tačiau ši specialybė man taip ir „neprilipo“. Jaučiau, kad finansai nėra mano aistra, todėl visa galva pasinėriau į sporto pasaulį. Šiandien esu įkūrusi savo sporto centrą, vienoje iš Izraelio aukštųjų mokyklų dirbu fizinio lavinimo dėstytoja, vedu treniruotes keliuose sporto klubuose. Galima sakyti, kvėpuoju sportu kiekvieną minutę. 
 
Didžiausias Jūsų pasiekimas sporte? 
 
Man patinka pasiekimus vertinti pagal drąsos ir poveikio kitiems prizmę, todėl labiausiai didžiuojuosi prieš 7 metus priimtu sprendimu visiškai pasinerti tik į sportą. Būtent taip apsisprendusi galėjau prisidėti prie svarbių sporto projektų savo šalyje, buvau pastebėta daugybės žmonių, tai man suteikė galimybę tapti „Nike“ ambasadore, o jais tampa tik geriausi atletai ir treneriai visame pasaulyje. Kasdien sulaukiu daugybės žmonių šypsenų ir padėkos kad įkvepiu juos judėti. Tai man yra didžiausia motyvacija. 
 
Kas Jums yra sveikas gyvenimo būdas?
 
Pirmiausia, norint sveikai gyventi, reikia suprasti, kad kūnas yra vertingiausias mūsų turtas. Aš tikiu, jog tarp psichologinių ir fizinių žmogaus savybių yra tvirtas ryšys ir tinkamai nusiteikus galima padaryti viską. Net ir tai, kas atrodo neįmanoma. Dažnai girdžiu, kaip žmonės skundžiasi, kad nesugeba atsikelti į ankstyvas rytines treniruotes, o eiti į vėlyvas būna per daug pavargę. Šioje vietoje reikėtų vadovautis požiūriu, jog toks gyvenimo būdas yra dovana, o ne našta. Juk skyrę laiko sau, savo kūnui, visuomet laimėsime – ne tik gražią išvaizdą, bet ir gerą psichologinę savijautą, pasitikėjimą savimi. Teigiamas nusiteikimas yra pagrindinis sveiko gyvenimo būdo elementas, svarbiausia – nepamesti jo. 
 
Kiek laiko skiriate asmeninėms treniruotėms? 
 
Esu linkusi „išeiti“ iš komforto zonos, todėl nuolatos išbandau naujus sporto užsiėmimus. Manau, bet kuri veikla po tam tikro laiko atsibosta, todėl smalsumui sužadinti privalu išmėginti naujus dalykus. Pastaruoju metu bėgioju bent 3 kartus per savaitę. Dažniausia bėgu Tel Avivo paplūdimiuose, bet retkarčiais pasirenku naujus maršrutus. Svarbiausia, kad bėgdama galėčiau sustoti ir išsimaudyti. Šeštadieniais kviečiu kartu bėgti ir savo draugus, dalis jų mūsų treniruotę net praminė „smagiuoju bėgimu“. Kita sporto rūšis, be kurios negalėčiau gyventi, yra „CrossFit“, šio tipo treniruočių jų savaitėje turiu 3-4. Siekdama viską suderinti ir rasti vidinę ramybę, papildomai atlieku jogos pratimus. 
 
 
Visiems besidomintiems sportu T. Lissauer pataria: „Nepamirškite, kūnas yra didžiausias jūsų turtas, todėl puoselėkite ir prižiūrėkite jį. Sportas – tai geriausia dovana, kurią galite pasidovanoti, todėl nedvejokite ir išbandykite šį malonumą.“
 
Pasisemti įkvėpimo bus galima jau šį savaitgalį T. Lissauer vedamose treniruotėse. Parodų ir kongresų centre „Litexpo“, „NIKE TRAINING CLUB“ zonoje, ji ves 4 skirtingų tipų NTC treniruotes: mažiau intensyvų sportą mėgstantieji galės rinktis tarp jogos ir mobilumo treniruočių, o didesnio intensyvumo sporto entuziastai bus kviečiami į ištvermės ir stiprybės treniruotes.


Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Estrados atlikėjo Kastyčio Kerbedžio vadybininkas Artūras Butkevičius šiandien švenčia jubiliejų – jam sukanka 50 metų. Pramogų versle besisukantis žinomas vyras, dainininkės Viktorijos Muručaitės sužadėtinis neslepia niekada nesigailėjęs žurnalisto profesiją pakeitęs į tą, kuria jau mėgaujasi 26...

Žmonės, pagal savo miego įpročius yra skirstomi į naktines pelėdas arba rytinius vyturius. Pasirodo šiuos du žmonių tipus skiria jų intelekto lygis. 

„Tie, kas mane gerai pažįsta, tikrai žino – mano gyvenimas yra nuolatinė dieta!“, - juokdamasi sako žinoma dainininkė Neringa Šiaudikytė. 

reklama

reklama