Orai Vilniuje
Ketvirtadienis 2017.11.23
Spa 14, 2017 11:38

8 frazės, kurių negalima naudoti pokalbiuose


Visi esame pasakę dalykų, kuriuos mūsų pašnekovai interpretavo kitaip, nei mes norėjome. Tokių nesusipratimų pasitaiko gana dažnai - mes nesuprantame subtilių padarinių, kuriuos daro mūsų žodžiai. Norint suprasti šias pasekmes reikia ugdyti savo socialinį sąmoningumą, kurio dažnam iš mūsų trūksta. 

Kalbėdami mes savo dėmesį sutelkiame tik į save - galvojame ką mes norime pasakyti ir kaip mus paveiks kito asmens pasakyti žodžiai. O kaip jaučiasi mūsų pašnekovas pamirštame. 
 
Keletas įprastų frazių pataisymų gali žymiai pagerinti jūsų santykius su kitais žmonėmis ir padėti bendrauti efektyviau. 
Siūlome pažvelgti toliau – nustebsite kiek šių frazių, greičiausiai naudojate savo kasdieniuose pokalbiuose. Išbandykite šiuos pasiūlymus ir būsite nustebinti kiek daug teigiamos reakcijos galite sulaukti.
 
1. „Atrodai pavargęs“
Pavargę žmonės įprastai atrodo itin nepatraukliai – pajuodę paakiai, susivėlę plaukai, išblyškusi oda... Jei sakote kažkam, kad jie atrodo pavargę – iš esmės žmogui pasakote visus aukščiau įvardintus dalykus. 
Vietoj to sakykite: „Ar viskas gerai?“ Dauguma žmonių klausia, ar kitas asmuo nėra pervargęs, nes ketina būti naudingais (jie nori žinoti, ar pašnekovas jaučiasi gerai). Vietoj to, kad darytumėte prielaidą – paklauskite tiesiai šviesiai. Taip sulauksite atvirumo ir nuoširdumo, nes pašnekovas jaus jūsų rūpestį, o ne grubumą. 
 
2. „Oho, kiek numetei svorio!“
Toks komplimentas sukuria kritikos įspudį. Sakyti kažkam, kad jie numetė svorio – reiškia sakyti, kad anksčiau jie atrodė per stambūs ar nepatrauklūs. 
Vietoj to sakykite: „Tu atrodai fantastiškai.” Labai paprasta – vietoje to, kad lyginate pašnekovą su jo ankstesne versija – tiesiog pasakykite jam komplimentą.  
 
3. „Tu jai/jam vis tiek buvai per geras/gera...“
Jei kas nors nutraukia bet kokio tipo santykius su kitu asmeniu – toks komentaras reiškia, kad jų pasirinkimas buvo prastas, o jie turi blogą skonį. Vietoj to sakykite: „Jam/Jai nepasisekė!“ Tai užtikrina entuziastingą palaikymą ir optimizmą be jokios numanomos kritikos.
 
4. „Tu visada...“ arba „Tu niekada....“
Žmonės nemato savęs taip paprastai, todėl niekada jų taip neapibrėžkite. Šios frazės verčia pašnekovą pereiti į gynybinę taktika, o tai yra blogai, nes jei kyla noras naudoti tokius pasisakymus – aiškia mėginate aptarti kažką svarbaus.  
Vietoje to sakykite: tiesiog atkreipkite pašnekovo dėmesį, į tai, kas jo elgesyje jums nepatiko ar kėlė problemų. Laikykitės faktų. Galite pasakyti: „Atrodo, kad tai darai dažnai“ arba „darai tai pakankamai dažnai, kad pastebėčiau“.
 
5. „Atrodai labai gerai, kaip tokio amžiaus“
Naudojimas „kaip tokio amžiaus“ – yra žeminantis ir grubus. Niekas nenori būti protingas, gražus ar geros formos, lyginant su žmonėmis, kurie beldžiasi į Anapilio duris. Žmonės nori būti tiesiog protingi, gražūs ar geros formos.
Vietoje to sakykite: „Atrodai puikiai!” Nuoširdus komplimentas – nereikia jokio palyginimo.
 
6. „Sėkmės!”
Žinoma, tikrai ne pasaulio pabaiga, jei palinkėsite kažkam sėkmės, tačiau iš esmės, ši frazę reiškia, kad jūsų pašnekovui reikia antgamtinės pagalbos, kad pasisektų – kažko, kas nepriklauso nuo jo paties.
Vietoje to sakykite: „Tu tikrai sugebėsi/padarysi/laimėsi“. Šitaip parodote, kad pašnekovas turi įgūdžių, reikalingų sėkmei, o tai suteikia didžiulį pasitikėjimo antplūdį ir pagarbą jums. Be to, šitaip išsiskirsite iš visų kitų, kurie linki asmeniui tiesiog „sėkmės“.
 
7. „Daryk kaip nori” arba „priklauso nuo tavęs“
Jūs galite būti visiškai abejingi keliamam klausimui, bet jūsų nuomone aiškiai svarbi asmeniui, kuris į jus kreipiasi. Kitaip gi nebūtų jūsų teiravęsis...
Vietoje to sakykite: „Aš neturiu tvirtos nuomonės šiuo klausimu,  bet kokiu atveju, gal reikėtų apsvarstyti šiuos dalykus...“ Kai jūs siūlote savo nuomonę – parodote, kad jums rūpi nuomonės prašantis asmuo.
 
8. „Bent jau aš tai niekad....“
Ši frazė yra agresyvus būdas nukreipti dėmesį nuo jūsų klaidos, nurodant seną, greičiausiai nesvarbią klaidą, kurią padarė jūsų pašnekovas (greičiausiai kažką, ką jau seniai turėjote pamiršti ir paleisti).
Vietoje to sakykite: „Atsiprašau“.  Prisiimkite atsakomybę už savo klaidą ir pabaikite diskusiją racionaliai ir ramiai. Kaltės pripažinimas užkerta kelia tolimesniam, greičiausia beprasmiui, konfliktui. 


Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Gyvenimo stilius

Visos naujienos

Grožio procedūras atliekantys gydytojai teigia, kad pacientus darosi vis sunkiau kuo nors nustebinti. Naujos technologijos vis plačiau apgaubia grožio sritį, todėl atsiranda dar naujesnių ir patogesnių būdų, galinčių prisidėti prie odos puoselėjimo. Gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė...

Apie tai, kaip svarbiausias metų šventes sutinka pasaulyje dėl savo nestandartinės išvaizdos išgarsėjęs modelis Rasa Ciūnė, buvo galima išgirsti Kauno butiko „Closté Clothes Boutique“ trečiojo gimtadienio šventėje, kur ne tik grožėtasi Ingos Budrienės dekoracijomis, vaišintasi Dovilės Valentienės...

Tyrimai rodo, kad trys šampano taurės per dieną gali padėti išvengti demencijos ir Alzheimerio ligos atsiradimo. 

reklama

reklama