Orai Vilniuje
Ketvirtadienis 2017.11.23
Spa 15, 2017 08:55

Žmonės, kurie sunkiai keliasi ryte – yra protingesni?


Žmonės, pagal savo miego įpročius yra skirstomi į naktines pelėdas arba rytinius vyturius. Pasirodo šiuos du žmonių tipus skiria jų intelekto lygis. 

Naujausi tyrimai aiškina, kad pomėgis pamiegoti ilgiau ryte yra aukštesnio intelekto požymis ir dėl to visai nereikia jaustis kaltiems. Pasak tyrimo, tokie žmonės yra protingesni, labiau kūrybingi ir laimingesni. 
 
Tyrimas, kurio autorės Satoshi Kanazawa ir Kaja Perina rodo, kad savarankiška kontrolė, kada einate miegoti ir kada keliatės, yra intelekto ženklas. „Snaudimo“ mygtukas yra palyginti naujas išradimas - evoliucija mūsų jam neparuošė, todėl tie, kurie sunkiau šoka iš lovos ryte ir vis naudoja „snaudimo“ mygtuką yra labiau adaptavęsi prie naujoviško gyvenimo ir miego būdo ir yra intelektualesni.
 
Nepaisydami pakilimo taisyklei iškart, kai nuskamba jūsų žadintuvas ir veikdami taip, kaip liepia jūsų kūnas, reiškia, kad esate linkę veikti pagal savo ambicijas ir savarankiškai sprendžiate iškylančias problemas. Kanazawa ir Perina teigia, kad tokie žmonės yra kūrybiškesni ir nepriklausomi. 
 
Šį mokslinį darbą patvirtina panašus tyrimas, kurį atliko Southampton universitetas. Jame buvo nagrinėjama 1 229 žmonių socioekonominė situacija, susijusi su jų miego pobūdžiais. Tyrimas parodė, kad tie žmonės, kurie eidavo miegoti po 11 val. ir keldavosi po 8 val., įprastai uždirbdavo daugiau pinigų ir džiaugėsi laimingesniu gyvenimo būdu. 
 
Nepaisant to, kad rytiniai pasivartymai lovoje, pasirodo, reiškia laimingesnį gyvenimą - per daug miegoti nepatartina.  Suaugusiems reikia nuo septynių iki devynių valandų miego per naktį, norint palaikyti sveiką gyvenimo būdą. 


Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Praėjusią savaitę sostinėje įvyko kasmetinis Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos (LNTAA) brokerių forumas, pritraukiantis ne tik šios srities specialistus, bet ir kitus smalsuolius. Net 650-čiai svečių savo intriguojančią istoriją šįkart pasakojo ir televizijos laidų vedėjas bei...

Stipriausias žmogus pasaulyje Žydrūnas Savickas, verslininkas Ugnius Kiguolis, baleto primarijus Nerijus Juška, ledo skulptorius Mindaugas Tendziagolskis ir daugybė kitų vyrų, dalyvavusių lietuviškų kvepalų ir namų kvapų gamintojo „Aromika“ būtent jiems surengtame renginyje, atviravo ne tik apie...

Jaukių Martos ir Pauliaus namų svetainėje „įsitaisęs“ netradicinis akcentas – įspūdingo dydžio pasaulio žemėlapis. Iš jo kyšo 30 spalvoti smeigtukai, žymintys poros aplankytus kraštus, o šalia – kelios dešimtys nuotraukų, primenančių gražiausias kelionių akimirkas. Žiūrėdami į „TripMap“ Paulius...

reklama

reklama