Orai Vilniuje
Ketvirtadienis 2017.11.23
Spa 15, 2017 11:58

Kuo kvepėjo Marilyn Monroe ir princesė Diana? Nišiniai kvapai, kuriuos galite įsigyti ir jūs!


Kvepalai yra kone asmeniškiausias ir intymiausias grožio produktas, o jų pasirinkimas gali daug pasakyti apie jų šeimininką. Rytietiškus kvepalus mėgsta seksualios ir egzotiškos asmenybės, aldehidinius kvepalus (su ryškiomis citrusų ar vaisių natomis) mėgsta drąsios ir stiprios asmenybės, o kvepalus su gėlių natomis dievina romantikai. 

Marilyn Monroe kartą pasakė, kad lovoje dėvi Chanel No. 5 (ir nieko daugiau), bet iš tiesų šie kvepalai nebuvo vieninteliai jos kvepalų lentynoje. Pateikiame garsiausių stiliaus ir elegancijos ikonų mėgstamiausius kvepalus – gal atrasite originalius ir retus kvepalus sau ar savo mylimąjai?
 
Marilyn Monroe: Floris „Rose Geranium“
 
Kaip milijonai kitų moterų, Monroe labai mėgo Chanel No. 5, tačiau 2002 m. paaiškėjo, kad ji taip pat dievino Floris kvapą „Rose Geranium“. Šis tualetinis vanduo jai būdavo pristatomas slapta, didžiuliais kiekiais, į viešbutį kuriame žvaigždė buvo apsistojusi, kol filmavosi klasikinėje juostoje „Džiaze tik merginos“. Britiški kvepalai, kuriuose galima užuosti rožių, gervuogių, snapučių ir sandalmedžio natas, jau nebegaminami, bet kvapą vis dar galima pajusti iki šiol parduodamoje to paties pavadinimo vonios esencijoje. Ar norėtumėte kvepėti kaip seksualioji Marilyn? Vonios esencijos kaina – 70 EUR už 50 ml.
 
Jackie Kennedy: Jean Patou „Joy“
 
Nors JAV prezidento John F. Kennedy žmona Jackie naudojo keletą skirtingų kvepalų, jos mėgstamiausi buvo Jean Patou „Joy“. Šie kvepalai anuomet buvo žinomi kaip prabangiausi pasaulyje. Norint pagaminti 30 ml. šių kvepalų, reikia daugiau kaip 10 tūkst. jazminų žiedų ir 336 rožių žiedų.  Kvepalai buvo sukurti 1929 m. – ekonominės krizės metu, todėl gaminti tokius kvepalus buvo komerciškai rizikinga, labai maža saujelė žmonių galėjo sau leisti juos įsigyti, bet rizikingas sprendimas pasiteisino. Kvepalai tapo prestižiniais ir itin populiariais tarp aukščiausios klasės atstovių. „Joy“ tapo vienu iš sėkmingiausių visų laikų aromatų, o „Fragrance Foundation“ kvepalų apdovanojimuose FiFi juos paskelbė „Tūkstantmečio kvapu“. Šių kvepalų kaina dabar – apie 120 EUR. 
 
 
Grace Kelly: Creed „Fleurissimo“
Kai amerikiečių aktorė Grace Kelly tapo jos Šviesybe, Monako princese Grace ir 1956 m. ėjo prie altoriaus, ji tai darė dėvėdama Creed kvapą „Fleurissimo“. Šiuos kvepalus, specialiai mylimajai, iš garsių kvapų namų užsakė Monako princas Rainier.  Kvepalų natos atkartoja nuotakos dėvėtą vestuvinę puokštę. Juose galima užuosti bergamočių, tuberosų, bulgariškų rožių natas. Kvepalų kaina dabar - 295 EUR.
 
 
Elizabeth Taylor: Jean Desprez „Bal à Versailles“
Šiandien kone kiekvienas garsus vardas turi savo kvepalų liniją, bet Elizabeth Taylor buvo pirmoji įžymybė sukūrusi savo kvepalus. Garsios aktorės kvapai, tokie kaip „White Diamonds“, „Forever“ ir „Passion“ kvepalų pasaulyje sukėlė tikrą revoliuciją. Iki šios dienos „White Diamonds“ laikomi vieni geriausių įžymybių kurtų kvepalų.  Gerokai prieš pradėdama kurti savo kvapus, Elizabeth dievino Jean Desprez kvapą „Bal à Versailles“. Tai rytietiškas kvapas, kuriame jaučiamos rozmarino, apelsinų žiedų, sandalmedžio ir vanilės natos. Taylor juos dėvėjo filmuodamasi klasikinėje juostoje „Kleopatra“, be to buteliuką padovanojo savo artimam draugui Michael Jackson. Šis, beje, gavęs kvepalus taip pat tapo jiems ištikimas ir dėvėjo juos visą likusį gyvenimą. 100 ml. šio kvapo tualetinio vandens kainuoja apie 90 EUR.
 
Princesė Diana: Quelques Fleurs
Modernesnė, bet ne mažiau žymi stiliaus ikona – princesė Diana, savo vestuvių dieną, prie altoriaus žengė kvepėdama Quelques Fleurs kvapalais. Juose juntamos tuberosų, rožių ir jazminų natos. Sklando gandai, kad norint pasikvėpinti šiais kvepalais princesei sudrebėjo ranka ir ji stipriai apsitaškė savo vestuvinę suknelė, palikdama dėmę, kurią suknelės dizainerė greitai turėjo uždangstyti klostėmis. Kvepalų kaina dabar – apie 160 EUR. Diana taip pat dievino Hermès kvapą „24 Faubourg“, kuris buvo sukurtas 1995 m., ir pavadintas Hermès parduotuvės Paryžiuje adresu. Šiame saulėtame kvape juntamos apelsinų žiedų, persikų, gardenijų ir gintaro natos. Kvepalų kaina – apie 110 EUR.
 
Audrey Hepburn: Givenchy „L'Interdit“
Hubert de Givenchy, pirmuosius mados namų „Givennchy“ kvepalus 1957 m. sukūrė specialiai aktorei Audrey Hepburn. Prancūzų kalba, kvepalų pavadinimas reiškia „draudžiama“ – sakoma, kad Audrey griežtai priešinosi kvepalų išleidimui į plačiąją rinką, tačiau „Givenchy“ kvapą visiems prieinamą padarė jau 1960 m. Gėlių aldehidas, „L'interdit“ susideda iš bergamočių, rožių, jazminų, vilkdalgių, narcizų ir sandalmedžio natų. Dabartinė kvepalų kaina – apie 80 EUR. 
 


Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Gyvenimo stilius

Visos naujienos

Grožio procedūras atliekantys gydytojai teigia, kad pacientus darosi vis sunkiau kuo nors nustebinti. Naujos technologijos vis plačiau apgaubia grožio sritį, todėl atsiranda dar naujesnių ir patogesnių būdų, galinčių prisidėti prie odos puoselėjimo. Gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė...

Apie tai, kaip svarbiausias metų šventes sutinka pasaulyje dėl savo nestandartinės išvaizdos išgarsėjęs modelis Rasa Ciūnė, buvo galima išgirsti Kauno butiko „Closté Clothes Boutique“ trečiojo gimtadienio šventėje, kur ne tik grožėtasi Ingos Budrienės dekoracijomis, vaišintasi Dovilės Valentienės...

Tyrimai rodo, kad trys šampano taurės per dieną gali padėti išvengti demencijos ir Alzheimerio ligos atsiradimo. 

reklama

reklama