Orai Vilniuje
Antradienis 2017.12.12
Spa 24, 2017 11:27

Glamūrinių renginių ir žvaigždžių fotografas atskleidžia ko prašo žinomi veidai?


Kaip jie sugeba visada nuotraukose atrodyti tobulai? Ar jie kiekvieną sekundę pozuoja? Turime nuojautą, jog už visų nuostabių žurnalų viršelių, glamūrinių renginių akimirkų ir nepakartojamai akį traukiančių asmeninių nuotraukų slepiasi juodas darbas. Taip, tai ne tik žvaigždžių juodas darbas visuomet atrodyti nepriekaištingai, bet ir didžiulis fotografų darbas „pagauti“ tinkamiausią momentą, gražiausią ir natūraliausią šypseną ir gražiausią kampą. Jie žino begales paslapčių, kaip nufotografuoti žmogų taip, jog jis iškart patrauktų akį. 

„Jos visada man sako „padaryk mane gražia“ – čia dažniausiai girdima frazė“, – sako garsių Lietuvos žmonių fotografas ir asmeninių meninių fotosesijų kūrėjas, Vilmantas Morkvėnas.  
 
Fotografas įamžino begales garsių veidų, tokių kaip Juozas Statkevičius, Oksana Pikul, Asta Valentaitė, Nerijus Juška, Vytaras Radzevičius, Vytautas Rumšas, Gediminas Žilinskas, Arvydas Martinėnas – Vudis, Rolandas Mackevičius, Daiva Urbonavičiūtė, Žilvinas Grigaitis, Kristina Kaikarienė, Milda Bordeaux ir daug kitų. 
 
 
„Žinoma, kad nuotrauka būtų graži, svarbu ne tik kaip tu atrodai, bet taip pat kaip tu jautiesi, svarbu teigiamos emocijos. Kai kuriuos defektus galima paslėpti su šviesa, arba kaip tik juos išryškinti norint suteikti fotografijai daugiau emocijos. Svarbiausias momentas yra suprasti žmogaus poreikius, norisi kažką sukurti, o ne tiesiog nueiti į studiją ir nufotografuoti statinę nuotrauką. Svarbu išreikšti emociją. Fotografas dirba daug darbų vienu metu, rūpinasi ne tik techniniais dalykais, bet ir kuria stilių, rūpinasi aplinka, pozomis, nuotaika. Realiai, fotografas rūpinasi viskuo – nuo kojų nagų lako iki vietos, kurioje bus kuriamos nuotraukos“ – apie darbo specifiką kalba Vilmantas.
 
10 metų profesionaliai užsiimantis fotografija vyras pastebi, jog kai kurios žvaigždės vis dar prašo jas patobulinti „Photoshop“ pagalba. „Pagrindiniai prašymai yra pakelti krūtinę, sumažinti pilvo ir sėdmenų apimtis, išbalinti dantis ar pamažinti nosį. Tiesa, modeliai ir ne kartą fotografuotos žvaigždės apie tai nebekalba, jos jau žino kas yra kas. Daugiausia pageidavimų turi tos moterys, kurios trokšta būti jaunatviškos, dalyvauja visuose renginiuose ir mėgsta išsišokti. Žinoma, daug ką galima padaryti „Photoshop“ pagalba, bet tai jau bus perdaryta, nebetikra. Norėtųsi kuo daugiau natūralumo ir kuo mažiau įsikišimo. „Photoshop“ reikalingas pašalinti defektus, kuriuos sunku panaikinti fotosesijos metu“ – pasakoja garsus fotografas.
 
Vilmantas Morkvėnas taip pat fiksuoja didžiausių renginių akimirkas, tokių kaip žurnalas „Žmonės“, „Relais & Chateaux Stikliai Hotel“ gimtadienius, 70-osios Indijos Nepriklausomybės metinės. Jo darytos nuotraukos pasiekė ir „The Times of India“ spaudą, kurios dienos tiražas viršija net 5 000 000 skaitytojų.


Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Gražiausias metų šventes sutikite kartu su užburiančių miuziklų ir ypatingomis Kalėdinių giesmių melodijomis. Gruodžio 12 d. „Compensa” koncertų salėje koncerte „Christmas on Broadway” Kalėdinę nuotaiką skleis alikėjai iš Didžiosios Britanijos: Deborah Myers, Ian Virgo ir Adrian Der Gregorian...

1948 m. gruodžio 10 d. Jungtinės Tautos priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją.    Ar žinote, kad tai buvo pirmasis istorijoje tarptautinis dokumentas, visuotinai pripažįstantis, kad visi žmonės nuo pat gimimo turi vienodas teises ir laisves?  

Kiekvienais metais žiūrime, ar bent jau prisimename kultinį, Kalėdų klasika tapusi filmą „Vienas Namuose“.   Žiūrėdami šį filmą vaiko akimis, mėgaujamės, tuo, kaip puikiai jis perteikia Kalėdinę magiją, leidžia jaustis nerūpestingai ir pamoko, kaip svarbu per šventes būti su artimaisiais.   

reklama

reklama