Orai Vilniuje
Ketvirtadienis 2017.11.23
Lap 09, 2017 15:23

Vilniuje atidaroma jubiliejinė 10-oji tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „ETNO / ETHNO“


Galerijoje „Arka“, Vilniuje atidaroma jubiliejinė 10-oji tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Etno“, skirta artėjančiam Lietuvos valstybingumo 100-mečiui ir 2017-iesiems – tautinio kostiumo metams pažymėti. Joje dalyvauja 110 menininkų iš 24-ių pasaulio šalių, neabejingų etninio išskirtinumo problematikai, įsitikinusių, kad tautinio tapatumo manifestacijos tampa dar aktualesnės globalizacijos, kosmopolitizmo ir meno formų supanašėjimo sąlygomis. Jiems rūpi pabrėžti savo kūrybos etninį savitumą, įvilkti jį į tokį modernybės rūbą, kuris būtų atpažįstamas ir intriguotų kitų šalių žiūrovus. Paroda galerijos duris atvers lapkričio 14 dieną, 18 valandą.

Įvairių valstybių atstovai suteikia tapatybės tematikai etninį, istorinį ir socialinį pjūvius. Savastį jie atskleidžia tiek tradicinėmis, tiek inovatyviomis formomis. Vieniems imponuoja archajinė technika, ornamentika, kitiems – tautiniai ir archetipiniai ženklai, atpažįstami urbanistiniai motyvai. Menininkai atveria jų atstovaujamų šalių meninį ir istorinį išskirtinumą, tradicijas, šių dienų aktualijas, taip žadindami susidomėjimą savo regionu ir stiprindami draugystę ir toleranciją, kas ypač svarbu pasaulį drebinančių karinių konfliktų ir terorizmo grėsmės akivaizdoje, sprendžiant Europą užplūdusių pabėgėlių integravimo ir tapatybės išsaugojimo problemas.
 
Dinamiškai besikeičiantis pasaulis pateikia menininkams įvairių iššūkių, tačiau ir suteikia daug galimybių bendrauti, pažinti ir įsisavinti kitų šalių patirtį, gilintis į savo / svetimo santykį, atvirai kalbėti apie iš to kylančias socialines ir psichologines baimes. 
 
„Arkos“ galerijoje kartu atidaroma ir bienalę papildanti Japonijos menininkų nedidelio formato pluoštinio meno kūrinių paroda iš Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos Kėdainiuose fondų. Per 40 kūrinių kolekcija, sukaupta kėdainiečių bendradarbiaujant su japonų menininkais, atskleidžia Japonijos tekstilės meno tradicijas, jų nepralenkiamą gebėjimą iškalbingai prabilti taupiomis meninėmis formomis. Atidaryme dalyvaus kolekcijos kuratorė ir menininkė Kakuko Ishii. Į bendrą tekstilės meno šventę įsilies ir tekstilininkių dueto – Džinos Jasiūnienės ir Linosm Zavadskės paroda „rAŠtas“, demonstruojanti dviejų autorių bendrą siekį individualizuoti tekstilės ornamentiką, skirtingos kilmės raštais reikšti savo estetizmo sampratą, santykį su istoriniu ir etniniu paveldu.
 
Nuo 1992 m. Vilniuje rengiamos tekstilės miniatiūrų bienalės padėjo lietuviams įsilieti į tarptautinę menininkų bendriją, užmegzti ryšius, surasti bendraminčių, patvirtino, koks svarbus politinių pokyčių akivaizdoje skirtingų tautų bendradarbiavimas. Bienale Vilniaus gyventojai ir svečiai galės pasigrožėti iki gruodžio 9 dienos.
 
Dailėtyrininkė Lijana Natalevičienė


Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Parodos atidarymas: lapkričio 23 d., ketvirtadienį, 16 val. Paroda veiks iki gruodžio 17 d. kasdien nuo 12 iki 20 val. išskyrus pirmadienius Parodos lankymas nemokamas Tris parodos trečiadienius (lapkričio 29 d., gruodžio 6 d. ir 13 d.) 17 val. vyks nemokamos ekskursijos po parodą su ŠMC...

Artėjant Lietuvos kariuomenės dienai jaunosios kartos kūrėja Jolita Vaitkutė sukūrė savo antrąjį „Šimtmečio herojams“ skirtą darbą – meninę instaliaciją „Miško broliai“, kuri visuomenei bus pristatyta lapkričio 23 d. 10 val. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje.

Filmų „Prieglauda“ ir „Pano labirintas“ kūrėjų svajonė pristatyti dar vieną po to ilgai miegoti neleisiantį siaubo trilerį pildosi – jau lapkričio 24 dieną Lietuvos kino ekranuose pasirodys nauja kraują stingdanti jų juosta „Šešėlių namai“. Įdomu tai, jog filmo scenarijus buvo sukurtas itin...

reklama

reklama