Orai Vilniuje
Ketvirtadienis 2017.11.23
Lap 11, 2017 10:33

Faktas: neturėti jokio darbo – geriau nei turėti prastą darbą. Ar pajamos svarbiausia?


Naujausi tyrimai rodo, kad prastas darbas labiau veikia žmogaus psichinę sveikatą, nei jokio darbo neturėjimas. 

Vis spartėjančiame gyvenimo ritme dažnai pagauname save dirbant ilgas, varginančias valandas ir bandant susitvarkyti su nesibaigiančių el. laiškų, klientų ar susitikimų su kolegomis ar partneriais srautu. Laimei vis daugiau žmonių pradeda suvokti mylimo ir pasitenkinimą keliančio darbo svarbą. Nauji tyrimai atskleidė, kad prastas darbas stipriau veikia mūsų psichiką, nei jokio darbo neturėjimas.

Tyrimas, kuris nagrinėjamas moksliniame leidinyje „Occupational and Enviromental Medicine“ apibūdina prastą darbą kaip:
 
nuobodų;
 
tokį, kuriam atlikti reikia mažiau sugebėjimų nei turi asmuo (jis iš esmės yra kvalifikuotesnis);
 
nestabilų;
 
keliantį pernelyg daug streso.
 
Nors finansinė krizė seniai pasibaigė – jos padariniai vis dar juntami -  daugybė žmonių vis dar laikosi įsikibę nemėgstamo darbo, prisitaiko prie esamos padėties ir bijo netekti pajamų šaltinio, kas yra visiškai suprantama. Bet kuriuo atveju vis daugiau pasiūlymų teikianti darbo rinka ar nuosavo verslo, kurį galima dirbti net iš namų galimybės dabar – geresnės nei bet kada. Tereikia išdrįsti pamėginti!
 
Tyrime, kurio autorius Peter Butterworth skelbiama: „Asmenys, kurie pradėjo dirbti jiems patinkantį ir tinkantį darbą – parodė stiprų psichikos būklės pagerėjimą, lyginant su tais, kurie liko bedarbiais. Tačiau tie, kurie liko bedarbiais vis tik jautėsi ženkliai geriau nei tie, kurie pradėjo dirbti bet kokį pasitaikiusį darbą ir jame kankinosi.“ 
 
Vadinasi, dirbdami nemylimą darbą, uždirbate pajamas, bet žalojate savo psichiką, greičiausiai dažnai būnate irzlūs ir pervargę, o savo nuovargį ir nepasitenkinimą perduodate savo šeimos nariams.
 
Atliekant tyrimus, mokslininkai vertino įvairias darbo vietas pagal jų psichosocialinius elementus ir jų vidinės kontrolės, laisvės ir įvairovės galimybes. Remiantis tyrimo rezultatais, psichosocialinė darbo kokybė lemia ar darbuotojas yra laimingas.
 
Taigi, jei esate nepatenkintas darbe - tai ne tik įtakoja jūsų vidinę būseną, bet ir jūsų ir jūsų artimųjų gerovę ir stabilumą. 
 
Pripažinkime, kad tikrai dera pabėgti iš netinkamo darbo – gyvename tik kartą, todėl galbūt verta apsvarstyti karjeros pakeitimo galimybes?


Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Gyvenimo stilius

Visos naujienos

Grožio procedūras atliekantys gydytojai teigia, kad pacientus darosi vis sunkiau kuo nors nustebinti. Naujos technologijos vis plačiau apgaubia grožio sritį, todėl atsiranda dar naujesnių ir patogesnių būdų, galinčių prisidėti prie odos puoselėjimo. Gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė...

Apie tai, kaip svarbiausias metų šventes sutinka pasaulyje dėl savo nestandartinės išvaizdos išgarsėjęs modelis Rasa Ciūnė, buvo galima išgirsti Kauno butiko „Closté Clothes Boutique“ trečiojo gimtadienio šventėje, kur ne tik grožėtasi Ingos Budrienės dekoracijomis, vaišintasi Dovilės Valentienės...

Tyrimai rodo, kad trys šampano taurės per dieną gali padėti išvengti demencijos ir Alzheimerio ligos atsiradimo. 

reklama

reklama