Orai Vilniuje
Ketvirtadienis 2017.11.23
Lap 14, 2017 09:04

Ar dėl savo darbo patiriate vitamino D trūkumą?


Mokslininkai pataria nustatyti vitamino D papildo vartojimo gaires atsižvelgiant į vartotojo profesiją. Remiantis jų tyrimų duomenimis, kai kurių profesijų atstovai su vitamino stokos problemomis susiduria dažniau nei kitų profesijų atstovai. Perskaitykite ir sužinokite, kaip padidinti vitamino D kiekį savo organizme.
 
Vis dažniau žmonės sužino apie būtinybę gauti reikiamą vitamino D kiekį su maistu ir iš saulės šviesos. Šiuo metu mokslininkų grupė ėmėsi tolesnių veiksmų, iškeldama klausimą, ar, nustatant gaires dėl vitamino D papildo vartojimo, nereikėtų atsižvelgti į profesiją? Jų atliktas apžvalginis vitamino D kiekio ir profesijos ryšio tyrimas atskleidė, kad pamainomis dirbantiems darbuotojams, sveikatos priežiūros darbuotojams bei uždarose patalpose dirbantiems darbuotojams gresia didesnė vitamino D stokos rizika.
 
Didelis vitamino D stygius
 
Tyrimas, kuriam vadovavo dr. Sebastian Straube iš Albertos universiteto Kanadoje, rodo, kad daugelio konkrečių profesijų atstovų grupių vitamino D kiekis kraujyje yra mažesnis nei turėtų būti žmogaus organizme. Sistemingai išanalizavę 71 specialisto recenzuotus straipsnius, apimančius 53 000 tiriamųjų, Straube ir jo komanda nustatė, kad su vitamino D trūkumo problemomis dažniausiai susiduria pamainomis dirbantys darbuotojai (80 %), uždarose patalpose dirbantys darbuotojai (77 %) bei sveikatos priežiūros studentai (72 %).
 
Stipresnė prevencija
 
Jie taip pat nustatė nepakankamą vitamino D kiekį didelei procentinei uždarose patalpose dirbančių darbuotojų daliai (91 %), o tai reiškia, kad šios medžiagos kiekis jų organizme nebuvo kritiškai mažas, tačiau buvo mažesnis nei rekomenduojamas gerai sveikatai palaikyti.
 
Tyrėjai tiki, kad jų gauti rezultatai gali labiau paskatinti rinktis sveikesnę gyvenseną, o rizikos grupėms imtis atitinkamų prevencinių priemonių ateityje.
 
Daugiau informacijos apie tyrimą galite rasti čia: https://bmcpublichealth.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12889-017-4436-z
 
Kada gali būti naudingi papildai?
 
Geriausias būdas padidinti vitamino D kiekį savo organizme yra daugiau laiko praleisti saulėje. Vasaros metu dėl to problemų paprastai būti neturėtų, tačiau tyrimai parodė, kad net ir saulėtose šalyse, tokiose kaip Italija, Portugalija bei Vengrija, didžiosios dalies gyventojų kraujyje vitamino D kiekis yra mažesnis nei optimalus. Patogus būdas padidinti vitamino D kiekį savo organizme – vartoti vitamino D papildus.
 
„D-Pearls“ būdingas geras biologinis įsisavinimas
 
„D-Pearls“ papildo, kurį siūlo „Pharma Nord“, atveju vitaminas D3 yra minkštose želatinos kapsulėse augalinio aliejaus pavidalu. Ne vienas tyrimas parodė, kad „D-Pearls“ yra gerai įsisavinamas ir biologiškai aktyvus. 
 
Visi „Pharma Nord“ produktai pagaminti pagal Danijos Medicinos taisykles ir kontroliuojami Valstybinės vaistų agentūros. Tai Jums garantuoja, kad įsigydami mūsų produktus gausite tai, kas bus nurodyta ant pakuotės.


Grįžti


Skaitomiausi straipsniai:


Naujienos

Visos naujienos

Artėjant Valstybės atkūrimo šimtmečiui Donatas Vaičiurgis drauge su žmona Gabija ir artimais draugais sukūrė specialią programėlę "Švęskime Lietuvą" mobiliesiems telefonams, kuri skaičiuoja likusias dienas iki Vasario 16-osios ir primena apie svarbiausius, įdomiausius 1918 - 2018 metų įvykius...

Režisieriaus Arūno Matelio naujausia dokumentinė kino juosta "Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta" toliau kelia aistras pasaulyje. Šiuo metu Estijoje prasidėjusiame A klasės kino festivalyje "Black Nights" lietuvių režisieriaus filmas pristatomas nekonkursinėje dokumentinėje programoje. Tačiau dar...

Kasmet, trečiąjį lapkričio ketvirtadienį, visame pasaulyje švenčiama Jauno vyno šventė. Jos ištakos – Prancūzija, Božolė regionas, kuriame yra gaminamas tokio paties pavadinimo vynas. Šventė pradėta švęsti Prancūzijoje nuo 1951 metų.

reklama

reklama